Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

60% elektrycznych do końca dekady. Teraz 5 ciężkich

Utworzona: 2023-03-17


W podpoznańskich Żernikach przedstawiciele firmy DHL Supply Chain odebrali symboliczne klucze do 5 ciężarówek Volvo FM Electric. To inwestycja w ramach strategii „DSC GoGreen 2050” zakładającej dojście do zeroemisyjnej logistyki w 2050 roku.

Zgodnie ze strategią „DSC GoGreen 2050”, Grupa Deutsche Post DHL, w skład której wchodzi spółka DHL Supply Chain, na inwestycje proekologiczne przeznaczy ponad 7 mld euro. Pieniądze zostaną zainwestowane m.in. w elektryfikację floty pojazdów pracujących na tzw. ostatniej mili. Do końca dekady 60% pojazdów z silnikiem spalinowym zostanie zastąpionych elektrycznymi. Zestaw ciężarowy pokazany w Żernikach jest jednym z elementów tego planu.


Zrównoważony rozwój jest największym wyzwaniem naszych czasów, a zarazem naszą wspólną odpowiedzialnością. Zdajemy sobie sprawę, że od naszych działań podejmowanych tu i teraz zależy jak będzie wyglądał świat, który zastaną następne pokolenia. Budowanie rozwiązań multimodalnych oraz zeroemisyjnej floty, w której pomaga nam Volvo Trucks, to kolejny kamień milowy w realizacji strategii nastawionej na osiąganie ambitnych celów środowiskowych
powiedział podczas spotkania Orkun Saruhanoglu, CEO DHL Supply Chain CEE.

Wykorzystanie elektrycznych ciężarówek jest częścią projektu, który opiera się na transporcie multimodalnym. To rozwiązanie przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego. Oprócz pojazdów, operator zainwestował także w szybkie ładowarki o mocy 350 kW, które ładują baterie e-ciężarówki od 0 do 100% w około 2 godziny. Ładowarki czerpiące energię ze źródeł odnawialnych zostały zainstalowane w dwóch kluczowych lokalizacjach w zachodniej Polsce.


Volvo FM Electric dla DHL wyposażone są w baterie o pojemności 540 kWh, które umożliwiają przejechanie do 300 km, a w sprzyjających warunkach pogodowych i drogowych oraz przy konsekwentnym stosowaniu reguł ecodrivingu o kilkadziesiąt km więcej. To jeden z sześciu modeli bateryjno-elektrycznych ciężarówek oferowanych przez Volvo Trucks.


Źródło: DHL Supply Chain
Zdjęcia: Cezary Bednarski, DHL Supply Chain
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels