Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jedzie zygzakiem, buja nim po całej drodze i ma piwo na kokpicie. Kierowca ciężarówki w areszcie

Utworzona: 2023-03-16


Wzorową postawą wykazali się dwaj żołnierze, którzy natychmiast zareagowali na widok ciężarówki jadącej drogą ekspresową S7.

Około godz. 13:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od przemieszczających się drogą ekspresową S7 żołnierzy o niepokojącej sytuacji na trasie. Z przekazanej informacji wynikało, że w kierunku Gdańska przemieszcza się pojazd ciężarowy, który „jedzie zygzakiem i buja nim po całej drodze”, ponadto kierujący ma piwo na kokpicie. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i koło miejscowości Pawliki zatrzymali wskazany pojazd.

Przypuszczenia zgłaszających okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego obcokrajowca siedzącego za kierownicą pojazdu ciężarowego marki MAN wraz z naczepą, wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy i osadzeniem w policyjnej celi. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości 54-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels