Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Standardowa kontrola zakończona interwencją Straży Granicznej i Policji

Utworzona: 2023-03-10


Zestawem przewożono używane samochody osobowe z Wielkiej Brytanii na Litwę, ale z dokumentów wynikało, że są to karoserie, silniki oraz części. Inspektorzy ITD nabrali podejrzeń co do pochodzenia przewożonych pojazdów.

Kilka dni temu na DK8 w Suchowoli patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli litewski ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą typu firanka. W związku z wątpliwościami, które wyniknęły podczas oględzin poprosili o wsparcie Straż Graniczną i Policję. Mundurowi potwierdzili legalność ładunku. Nie oznaczało to jednak, że kierowca mógł kontynuować przewóz. Dwa auta ustawiono na stojakach, które nie były przymocowane do podłogi naczepy. Z kolei wykorzystane do zabezpieczenia ładunku pasy mocujące były poluzowane i uszkodzone. Funkcjonariusze skontrolowali czas pracy kierowcy i stwierdzili naruszenia obowiązujących przepisów w tym zakresie. Jak się okazało kierujący dwa razy skrócił wymagany odpoczynek dzienny o 5 godz. i 52 min. oraz o 1 godz. i 30 min.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości, funkcjonariusze zakazali kierowcy dalszej jazdy do momentu przeładunku przewożonych samochodów osobowych na odpowiedni środek transportu i właściwego ich zabezpieczenia. Ponadto ukarali kierowcę mandatami karnymi w wysokości 3 tys. 700 zł. Za stwierdzone uchybienia zostaną wszczęte postępowania administracyjne wobec przewoźnika drogowego oraz zarządzającego transportem w firmie. Przedsiębiorcy grozi 5 tys. 550 zł kary. Z kolei 500 zł kary może spodziewać się zarządzający transportem.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels