Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwsze multimodalne nocne dostawy ładunków paletowanych

Utworzona: 2023-03-31


Firma XPO rozpoczęła trzymiesięczny program pilotażowy innowacyjnego rozwiązania multimodalnego w Zjednoczonym Królestwie. Rozwiązanie to ma skrócić czas dostawy.

Firma będzie dostarczać ładunki paletowane przeznaczone dla odbiorców w Szkocji za pomocą nowego rozwiązania multimodalnego wykorzystującego nocne kursy pociągów do realizacji przewozów liniowych. Usługi kolejowe świadczy firma Malcolm Logistics na podstawie umowy partnerskiej z XPO.

XPO po raz pierwszy wprowadziła usługę transportu drogowo-kolejowego w Zjednoczonym Królestwie w ubiegłym roku, łącząc transport całopojazdowy z dziennymi przewozami kolejowymi dla firmy Wavin, producenta rur. Nowe rozwiązanie, łączące usługi transportu ładunków paletowanych z nocnymi przewozami kolejowymi, będzie szybsze niż tradycyjny transport ciężarowy, przy porównywalnych kosztach i znacznie mniejszym wpływie na środowisko. Klienci w Midlands, którzy wysyłają ładunki do Szkocji mogą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych z palety nawet o 79%.

Obecny program pilotażowy obejmuje trasy o długości ponad 500 km z centrum dystrybucyjnego XPO w Crick do pobliskiego międzynarodowego terminalu kolejowego Daventry w hrabstwie Northamptonshire, dalej do Mossend w Szkocji, a następnie do centrum dystrybucyjnego firmy w Motherwell. Czas transportu z Crick do Motherwell jest o około dwie godziny krótszy niż w przypadku tej samej podróży ciężarówką i pozwala uniknąć ryzyka opóźnień na drogach. Ponieważ każda podróż ciężarówki to około 960 km, podczas jednej podróży można zaoszczędzić 705 kg CO2.

Źródło: XPO Logistics
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels