Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W transporcie straty przedsiębiorców nie kończą się na wartości skradzionego łupu

Utworzona: 2023-03-01


Uszkodzenie nawet najmniejszego elementu pojazdu w praktyce powoduje ogromne szkody dla firm transportowych, dla których każdy dzień przestoju to dodatkowe koszty.

Holenderskie media nagłośniły w ostatnim czasie sprawę kradzieży elementów oświetleniowych z ciężarówek Volvo jednej z lokalnych firm. Utrata ośmiu jednostek sterujących oświetleniem i uprzednia kradzież paliwa w konsekwencji zmusiła właściciela firmy do wydania łącznie 300 tysięcy koron norweskich (ok. 130 tysięcy złotych). Co złożyło się na ten niemały rachunek?

Naprawa pojazdów pokryta zostanie prawdopodobnie ze środków ubezpieczeniowych, jednak potrwa to jakiś czas zanim pieniądze wrócą do pokrzywdzonego. Dodatkowo samochody przez ponad dobę były niezdatne do ruchu, a więc zamówione i opłacone przejazdy nie zostały zrealizowane. Kolejnym punktem jest potrzeba wzmocnienia istniejących już środków ochrony, aby uniknąć podobnych sytuacji.

Jak widać więc, kradzież w transporcie nie dotyczy jedynie wartości szkody, a związanych z nią wielu aspektów. Im dłużej wyłączone są z użytku pojazdy tym koszty są coraz większe. Rosną często podwójnie - niemożliwa jest realizacja przyjętych zleceń, co może wiązać się z karami, i dodatkowo nie można zarabiać na bieżących przejazdach.

W przytoczonej historii najwięcej wątpliwości wzbudza u właściciela firmy intencja złodziei. Element, który pozwolili sobie zabrać był co prawda w miarę łatwym do zdobycia łupem, jednak jego niski poziom awaryjności nie powinien zachęcać do sprzedaży tych części na czarnym rynku. To dodatkowo podkreśla, że jeśli chodzi o incydenty w świecie transportu spodziewać się można naprawdę różnych poczynań. Łupem padają części, paliwo, a także - ostatnimi czasy - masowo kradzione ładunki ←KLIK.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels