Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Umożliwiają zbieranie danych nie tylko z ciągników, ale również z naczep
Utworzona: 2023-03-07

Truck Care, zajmujący się wynajmem pojazdów użytkowych dla biznesu transportowego podjął współpracę z Webfleet, dostawcą rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów.

Webfleet to rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą pojazdów użytkowych oraz monitorowania nawet najbardziej zaawansowanych parametrów pojazdu oraz jazdy. Umożliwia całodobowy dostęp w czasie rzeczywistym do kompletnych raportów zawierających informacje m.in. nt. statusu naczepy, aktualnej pozycji czy przebiegu. Szczególnie cenne są funkcjonalności związane z bezpieczeństwem zarówno pojazdu, jak i przewożonego ładunku. System powiadamia o nieplanowanym ruchu, opuszczeniu wyznaczonej strefy, ale umożliwia też aktywację alertów o nieautoryzowanym otwarciu naczepy, naruszeniu jej konstrukcji czy – w przypadku chłodni – nagłych zmianach temperatur.

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej mówimy „Czas to pieniądz”, a zamiast tego coraz częściej: „dane to pieniądz”. W branży transportowej – w szczególności w sektorze produktów szybko zbywalnych – jest to szczególnie istotne, ponieważ brak wiedzy na temat tego, czy ładunek przewożony jest we właściwy sposób, może skutkować jego zepsuciem, a finalnie nawet ogromnymi karami. Ale wiedza – aktualna i kompleksowa – dotycząca tego, co się aktualnie dzieje z naszym pojazdem, ale i kierowcą, dla przedsiębiorcy oznacza ogromne i wymierne korzyści w postaci informacji na temat ekonomiki jazdy, nieplanowanych przestojów czy nawet potencjalnych awarii mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE w Webfleet.
Współpraca obejmować będzie nie tylko dostarczenie urządzeń telematycznych do monitoringu floty naczep Truck Care, ale także szereg wspólnych działań marketingowych oraz edukacyjnych.

W Truck Care naszą główną misją jest dostarczanie naszym klientom elastycznych rozwiązań, które pomagają im w optymalizacji biznesu transportowego oraz maksymalnym skupieniu na tym, co dla nich najistotniejsze – na biznesie. Dlatego oferujemy uproszczoną i wygodną usługę wynajmu pojazdów, która obejmuje nie tylko pojazd, ale także zarządzanie flotą, podatki, serwis, ubezpieczenie, ogumienie, etc. Ale cały czas rozwijamy naszą ofertę, nie tylko powiększając flotę pojazdów o kolejne marki i modele pojazdów stanowiące odpowiedzi na potrzeby klientów i rynku, ale także kolejne rozwiązania, które pomogą nam w jeszcze lepszej realizacji naszej misji. Stąd pomysł współpracy z Webfleet, platformą telematyczną, do której podłączonych jest ponad 1 mln pojazdów, więc doskonale zna i rozumie problemy i potrzeby przedsiębiorców. Dotychczas w Truck Care oferowaliśmy naszym klientom telematykę, ale obejmowała ona przede wszystkim ciągniki czy pojazdy dostawcze. Dzięki obecnej współpracy z Webfleet, zamontowaliśmy już urządzenia telematyczne we flocie ponad 60 naczep. W ten sposób możemy zaoferować naszym klientom kolejne narzędzie, które zagwarantuje dostęp do kluczowych informacji, potrzebnych do optymalizacji ich biznesu. A w dalszej perspektywie pozwoli wygenerować im ogromne oszczędności oraz pomoże w redukcji niepotrzebnych kosztów dodaje Kamil Karpiński, Dyrektor Operacyjny Truck Care.
Źródło: Truck Care
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels