Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

We wtorek kolejny strajk we Francji - utrudnienia w transporcie, rafineriach i portach
Utworzona: 2023-01-30

Po mobilizacji z 19 stycznia 2023 roku, kilka związków zawodowych wzywa Francuzów do ponownego protestu przeciwko reformie emerytalnej. Strajk narodowy ma się odbyć 31 stycznia 2023 roku.

REKLAMA

Aktualizacja z 31 stycznia 2023 roku

Według związku CGT, dziś rano rozpoczął się strajk pracowników zakładu giganta naftowego TotalEnergie - w rafinerii w Normandii, Feyzin, Donges oraz biorafinerii La Mède.

Informacja z 30 stycznia 2023 roku

Związki, w tym m.in. Cfdt, CGT, FO, cftc, Solidaires reprezentujące transport, edukację, zdrowie, służbę publiczną, jak również energię wyrażają swój sprzeciw wobec obniżenia ustawowego wieku emerytalnego do 64 lat, któremu towarzyszy podwyższenie okresu składkowego, o czym przeczytacie ➡ KLIK. Trudno przewidzieć dokładny wpływ tej mobilizacji na firmy i służby publiczne, gdyż w większości sektorów pracownicy nie mają obowiązku wcześniejszego zgłaszania udziału w strajku. Jednak należy się spodziewać utrudnień w transporcie, rafineriach, magazynach ropy, transporcie kolejowym, miejskim, lotniczym, morskim, jak również w szkołach i sektorze publicznym.

Francja: mapa strajków

Ponadto, od 1 do 2 lutego 2023 roku, do godziny 7 rano brytyjska służba graniczna zaplanowała strajk, który wpłynie na ruch międzynarodowy we wszystkich portach lotniczych i morskich UK, a także na osoby przechodzące kontrole graniczne w Calais, Dunkierce i Coquelles w północnej Francji, o czym przeczytacie ➡ KLIK.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels