Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zamiast kupować nowe, można poddać renowacji
Utworzona: 2023-01-30

Firma DSV postanowiła wybrać rozwiązanie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. W tym roku zamierza przedłużyć czas użytkowania 1100 naczep w ramach nowego programu renowacji.

REKLAMA
Renowacja naczep zamiast ich wymiany to przykład inicjatywy o bardziej pragmatycznym podejściu. Zazwyczaj DSV używa naczepy przez około pięć lat, po czym zwraca ją firmie leasingowej lub producentowi i bierze w leasing nową. Firma liczy na to, że po wyremontowaniu naczepy będą używane przez kolejne pięć lat.

Według wyliczeń Grupy TIP, ślad węglowy nowo wyprodukowanej naczepy kurtynowej wynosi 18,6 tony. Dla porównania, renowacja używanej naczepy wiąże się z łączną emisją około 2,7 tony CO2, obejmującą materiały oraz zużytą energię. Renowacja obejmuje wymianę części naczep, które są najbardziej narażone na zużycie, takie jak tarcze i klocki hamulcowe, poduszki powietrzne oraz kurtyny boczne i dachowe. W porównaniu do zakupu 1100 nowych naczep, renowacja pozwoli obniżyć emisję dwutlenku węgla o 18 000 ton. Pierwsze odnowione naczepy wyruszą w trasę pod koniec stycznia, a cały program potrwa do końca grudnia.

Źródło: DSV
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels