Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Nowa opłata dla ciężarówek za korzystanie z N-1 i A-15
Utworzona: 2023-01-23

Od poniedziałku, 23 stycznia, systemy odczytu zainstalowane na tych dwóch autostradach zaczną pobierać opłaty za przejazd.

REKLAMA
Stawka wyniesie 0,22 euro/km dla samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony poniżej 12 ton oraz 0,28 euro/km dla ciężarówek o masie powyżej 12 ton. Wraz z wejściem w życie nowej opłaty zacznie obowiązywać nowy system zniżek. Pierwsza ma na celu promowanie pojazdów bardziej ekologicznych, tzn. z silnikami wytwarzającymi mniej zanieczyszczeń.

Przewidziane są następujące zniżki:
• 25% dla pojazdów elektrycznych, napędzanych gazem lub wodorem
• 20% dla pojazdów spełniających normę EURO 6
• 15% dla pojazdów spełniających normę EURO 5

Na autostradach N-1, A-15 i A-636 zniżki tego rodzaju zaczną obowiązywać od stycznia. Natomiast na autostradach AP-1 i AP-8 zostaną wprowadzone od października, ale będą działać wstecz od momentu zatwierdzenia dokumentacji wymaganej przez agencję ds. infrastruktury BIDEGI oraz udostępnienia telematycznego urządzenia płatniczego.

Dodatkowo pojazdy takie jak ciężarówki lub pojazdy pomocy drogowej będą mogły korzystać ze zniżki za częstotliwość użytkowania, do maksymalnego poziomu 13%, na wszystkich autostradach o dużej przepustowości na terytorium prowincji. Ta zniżka będzie obowiązywać od października.

Źródło: Agencja Infrastruktury
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels