Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe linie drobnicowe pomiędzy Niemcami a Hiszpanią
Utworzona: 2022-12-16

Pomimo obecnych wyzwań gospodarczych firma Dachser stale tworzy nowe bezpośrednie linie drobnicowe pomiędzy swoimi lokalizacjami, aby zagęścić swoją europejską sieć logistyczną i zoptymalizować łańcuchy dostaw.

Uruchomione zostały dwie codzienne linie drobnicowe pomiędzy Niemcami a Hiszpanią. Pierwsza linia łączy Kolonię z San Sebastian na północy Półwyspu Iberyjskiego, druga oferuje bezpośrednie połączenie z centrum logistycznego Dachser w Rheine na północnym wschodzie Hiszpanii do Saragossy w Aragonii.

Nowa linia drobnicowa połączyła dwa silne gospodarczo regiony Kolonią a San Sebastian. W ten sposób uzupełniono istniejącą sieć codziennych połączeń z oddziałów w Malsch, Dortmundzie i Mannheim do San Sebastian i Bilbao na północy Hiszpanii. Natomiast oddział Dachser w Rheine wprowadził kolejną nową linię drobnicową do Hiszpanii, tym razem do Saragossy.

Transport odbywa się zarówno przy użyciu standardowych naczep, jak i naczep dwupokładowych, które zwiększają ładowność i promują zrównoważony rozwój. Z codziennych transportów drobnicowych na Półwysep Iberyjski korzystają między innymi klienci z branży motoryzacyjnej, energii odnawialnych, przemysłu dóbr konsumpcyjnych oraz przemysłu chemicznego.

Niezawodne planowanie dzięki bliskim kontaktom

Europejska sieć logistyczna Dachser szybko się rozwija. Duża liczba codziennych bezpośrednich połączeń w Europie, takich jak choćby te pomiędzy Niemcami, Hiszpanią i Portugalią, mają kluczowe znaczenie dla niezawodnego, bezpiecznego i terminowego transportu gwarantowanego. Jest to istotne dla towarów dostarczanych przez klientów eksportowych i importowych, dla których ważny jest krótki czas dostawy.

Bezpośrednie i codzienne połączenia ze stałymi czasami dostaw umożliwiają klientom niezawodne planowanie i zapewniają płynność procesów logistycznych. Dachser przewozi przesyłki drobnicowe, ładunki całopojazdowe lub częściowe oraz organizuje logistykę zaopatrzenia i dystrybucji towarów na terenie całej Europy.

Dachser Iberia jest częścią europejskiej sieci drobnicowej firmy logistycznej z siedzibą w Kempten, Allgäu, od prawie 10 lat. W ostatnich miesiącach ten obszar biznesowy dokonał kilku znaczących inwestycji. Między innymi pod koniec maja uruchomiono nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony. Ponadto także w tym roku, na Półwyspie Iberyjskim wprowadzono w pełni standardową grupę produktów European Logistics. Łączy ona zdefiniowane usługi logistyczne z przejrzystą strukturą kosztów i jednolitymi standardami wydajności. W 2023 roku w Alicante powstanie nowe centrum logistyczne.

Iberia jest również mocno zaangażowana w realizację koncepcji zrównoważonych dostaw miejskich – DACHSER Emission-Free Delivery. Od wiosny wszystkie przesyłki w określonym obszarze dostaw w centrach miast Porto i Madrytu są dostarczane bezemisyjnie, każda przy użyciu w pełni elektrycznej 7,5-tonowej ciężarówki FUSO eCanter.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels