Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


O kabinie w samych superlatywach (no, prawie)
Utworzona: 2022-12-03

Art-Drive zaprosił swoich widzów z kanału YouTube do wnętrza kabiny testowanego Mercedesa Actrosa L. W szczegółach pokazał wszystko co się mieści i nie mógł się jej nachwalić (z jednym wyjątkiem, o czym za chwilę).

REKLAMA
Prawie 20-minutowy film znanego youtubera powstał we współpracy z Mercedes-Benz Trucks Polska. Art-Drive nazwał to co pokazał "najbardziej luksusową kabiną w jakiej kiedykolwiek miał okazję jeździć".

Pokazał m.in. schowki wewnętrzne i zewnętrzne, a także półki i szuflady, gdzie można przewozić mnóstwo różnych przedmiotów. Wskazał, gdzie znajduje się subwoofer, który odtwarza dźwięki o bardzo niskich częstotliwościach i podnosi jakość odtwarzanej muzyki.

O czym jeszcze jest mowa? Wygodny, podgrzewany i wentylowany fotel kierowcy ma duży zakres regulacji i wiele ustawień - można wypełnić powietrzem podpracia lędźwiowe i boczne żeby fotel lepiej "trzymał". Fotel pasażera jest podobnie wyposażony - brakuje mu tylko funkcji wentylacji.

Na wysoko posadowionym, długim i szerokim łóżku z podnoszonym zagłówkiem, grubym materacem i dodatkową nakładką, śpi się podobno "jak w domu". Górna leżanka ma również materac z nakładką, a także poziomicę, która pokazuje, czy jest właściwie ustawiona. Po wciśnięciu przycisku przy łóżku monitory pokazują otoczenie pojazdu, co podnosi bezpieczeństwo. Przed fotelem pasażera znajduje się rozkladany stolik, ukryty w desce rozdzielczej. Koło kierownicy wyposażonej w poduszkę powietrzną i wiele przełączników ułatwiających obsługę różnych systemów i funkcji, pokryte jest skórą. Start silnika następuje po wciśnięciu przycisku przy kierownicy.

Art-Drive zaprezentował również intuicyjną obsługę klimatyzacji na dodatkowym wyświetlaczu po prawej stronie kierowcy. Wyjaśnił do czego służy przycisk REST, którego wciśnięcie ogrzewa kabinę na postoju ciepłym powietrzem z przedziału silnikowego.

W hymnie pochwalnym na cześć marki Mercedes-Benz znalazło się tylko jedno stwierdzenie krytyczne. Otóż, sterowana elektrycznie osłona przeciwsłoneczna przedniej szyby jest za krótka, ale youtuber wyjaśnił dlaczego - powodem obecność wyświetlaczy systemu MirrorCam.Źródło: YouTube
Zdjęcie: screen
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
STALSPEED


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels