Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Magazyn z większymi możliwościami
Utworzona: 2022-12-02

C. Hartwig Gdynia uruchomiła w Gdańsku nowy magazyn o powierzchni 15 500 mkw. Będzie on służył głównie obsłudze ładunków spaletyzowanych, ale również ładunków drobnicowych.

Zlokalizowany w Pomorskim Centrum Logistycznym magazyn znajduje się w odległości niespełna 2 km od Baltic Hub (DCT), co ma niebagatelne znacznie dla sprawnej obsługi bardzo licznej grupy klientów, której przesyłki obsługiwane są przez ten terminal.

Magazyn ma 19 ramp przeładunkowych i 4 bramy na poziomie „0” po dwóch stronach budynku, co pozwala na wydzielenie stref rozładunkowych i załadunkowych oraz efektywniejszą działalność operacyjną. Magazyn oferuje 11 tys. miejsc paletowych – uniwersalnych dzięki kratownicom pozwalającym na składowanie niestandardowych palet, o długości mniejszej niż 120 cm.

Zadbaliśmy też o nowoczesne wyposażenie. Regały wysokiego składowania, różnego rodzaju wózki widłowe ze specjalistycznym osprzętem, umożliwiającym szybki i bezpieczny rozładunek zróżnicowanych towarów kontenerowych, np. balotów tkanin, big-bagów, papieru, beczek, sprzętu AGD, towarów znajdujących się na arkuszach transportowych Slip Sheet. W magazynie funkcjonuje Skład Celny oraz Magazyn Czasowego Składowania, posiadamy również pozwolenia Lekarza Weterynarii oraz Inspekcji Sanitarnej mówi Michał Koziński, Zastępca Dyrektora ds. Logistyki Magazynowej w C. Hartwig Gdynia.
Dzięki nowemu magazynowi i placowi przeładunkowemu, uruchomionemu we wrześniu br., zlokalizowanemu również w pobliżu Baltic Hub (DCT), powierzchnia przeładunkowo-składowa, którą dysponuje C. Hartwig Gdynia, wzrosła z 27 000 mkw. do 42 000 mkw. W kolejnym roku zaplanowane już inwestycje pozwolą zwiększyć te powierzchnie o kolejne 10 000 mkw.

Większa hala magazynowa w Gdańsku, w połączeniu z konsekwentnie rozwijanymi i świetnie wyposażonymi powierzchniami przeładunkowymi, stanowi kolejny ważny krok w realizacji strategii firmy. Nasze działania mają na celu przede wszystkim jeszcze sprawniejszą obsługę coraz większej grupy klientów i ich przesyłek podsumowuje Wioleta Sikorska, Dyrektor ds. Projektów Logistycznych w C. Hartwig Gdynia.
Dziękujemy całemu zespołowi spółki C. Hartwig Gdynia za zaufanie i profesjonalne podejście do transakcji. Dynamiczny rozwój firmy w zakresie przeładunków spowodował, że ponownie mieliśmy możliwość współpracy w zakresie rozpoznania rynku i znalezienia powierzchni spełniającej wymagania Klienta dodaje Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w Newmark Polska.

Źródło: C. Hartwig Gdynia
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels