Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe modele już w przedsprzedaży
Utworzona: 2022-11-23

Renault Trucks zaprezentowało nowe pojazdy z napędem bateryjno-elektrycznym do ciężkich zastosowań. Modele E-Tech T i C jako pierwsze noszą nowe logo. Ich produkcja ma się rozpocząć pod koniec 2023 r. w Bourg-en-Bresse we Francji.

Pojawienie się w pełni elektrycznej gamy pojazdów ciężkich to duży krok naprzód w dążeniu producenta do dekarbonizacji transportu drogowego. Renault Trucks jest obecnie jedyną firmą posiadającą ofertę pojazdów elektrycznych do wszystkich zastosowań: od roweru towarowego o masie 650 kg po elektryczny ciągnik siodłowy i samochód budowlany o masie 44 t.


Nowe modele przeznaczone są do dystrybucji regionalnej i sektora budowlanego. Projektanci wprowadzając zmiany w przedniej części nadwozia zachowali ogólną równowagę projektu. Pojazdy mają charakterystyczną stylizację elektrycznych ciężarówek tej marki: niebieskie osłony nakrętek i pionowe pasy po bokach oraz plakietkę Renault Trucks E-Tech z przodu. Wyposażone są również w nowe logo z niebieskiego tworzywa sztucznego.


Aby zwiększyć bezpieczeństwo, przód pojazdów został wysunięty o 115 mm, a po bokach umieszczono radary. Podwozie wyposażono w wysuwany stopień, który maksymalizuje przestrzeń przeznaczoną na akumulatory. Projektując panel przedni, który został całkowicie zmieniony, specjaliści zaczerpnęli inspirację ze świata muzyki elektronicznej - wzór przypomina korektor w odtwarzaczu. Aby wzmocnić elektromechaniczny efekt, przód pojazdów jest w całości lakierowany.

Oba modele mają nowe logo marki z uaktualnionymi cechami. Umieszczony na przednim panelu diament ze szczotkowanego aluminium na błyszczącym czarnym tle nadaje pojazdom nowoczesnego i wyrafinowanego wyglądu. Nowoczesne monochromatyczne logo potwierdza zaangażowanie producenta w proces dekarbonizacji transportu.

Modele serii E-Tech T i C są już dostępne w przedsprzedaży w europejskich oddziałach marki - można rezerwować pierwsze partie produkcyjne.

Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels