Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Przez most tymczasowy z ponad 200-tonowym ładunkiem
Utworzona: 2022-11-23

W ramach cyklu "Transport wagi ciężkiej" na kanale National Geographic prezentowane są filmy relacjonujące przebieg trudnych operacji transportu nienormatywnego. Na YouTube znaleźliśmy fragment jednego z nich.

Na YouTube znaleźliśmy urywek odcinka "Droga pod górę", który przedstawia przebieg transportu ładunku w postaci olbrzymich zbiorników o cylindrycznym kształcie i masie ponad 200 ton. Przewóz po drogach niższych kategorii - ze stromymi podjazdami, ciasnymi zakrętami i wąskimi mostami - został zrealizowany przez jedną z firm holdingu Felbermayr.


Ekipa ustawiła na niewielkim moście w ciągu lokalnej drogi specjalną "nakładkę", której punkty podparcia znalazły się w bezpiecznych miejscach. Ustawienie mostu tymczasowego było tym bardziej konieczne, że betonowa konstrukcja "oryginalnego" mostu miała pęknięcia.


Przejazd konwoju przez to wąskie gardło został zrealizowany z najwyższą precyzją - koła wieloosiowych naczep z trudem mieściły się na moście tymczasowym, a w pewnych momentch fragmenty opon wystawały poza platformę przejazdową. Trzeba było utrzymać ładunek w pozycji poziomej - odchylenia niwelowało hydrauliczne zawieszenie pojazdów. Przeprawa zajęła prawie 3 godziny, wliczając w to montaż konstrukcji mostu tymczasowego.

Film "Droga pod górę" można zobaczyć na National Geographic dzisiaj (środa, 23 listopada) o godz. 21.00. Poniżej około trzyminutowy fragment.


Źródło i screeny: YouTube
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels