Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pracujwlogistyce.pl

Pozazdrościć załogom tych firm...

Utworzona: 2022-11-14


Tegoroczny plebiscyt "Przyjazny Pracodawca TSL" został rozstrzygnięty. Tytuł i statuetkę zdobyli przedstawiciele trzech firm różnej wielkości.

Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki "TransLogistica Poland" oraz 4. Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL "TransLogistica Jobs 2022". Tegoroczna, dziewiąta edycja targów "TransLogistica Poland 2022" zgromadziła ponad 300 wystawców, natomiast plebiscyt zorganizowano po raz siódmy.

Tytuł "Przyjaznego Pracodawcy TSL 2022" zdobyły firmy:
- Geis PL w kategorii podmiotów dużych (zatrudnienie powyżej 500 pracowników);
- Frigo Logistics w kat. firm średnich (od 51 do 500 osób);
- ETS EU w kat. firm małych (do 50 pracowników).


Na zdjęciu (od lewej) przedstawiciele firm: Geis PL, Frigo Logistics oraz ETS EU.

Bycie przyjaznym i wspierającym pracodawcą jest nieodłączną częścią naszej kultury organizacyjnej. To nasze zobowiązanie wobec pracowników, które podejmujemy każdego dnia. Dlatego też udział w plebiscycie był dla nas okazją do sprawdzenia, czy wizja, kultura naszej organizacji, filozofia pracy, a także styl zarządzania zasobami ludzkimi składają się na słowo „przyjazny”. Mamy świadomość, że bycie przyjaznym i godnym zaufania pracodawcą wymaga nieustannej pracy, ale jednocześnie jesteśmy przekonani, że warto to robić - zwłaszcza dziś, w wymagającej i niepewnej rzeczywistości
– powiedziała Dorota Wójcik, HR Manager Geis PL.
Zwycięzcy pracodawcy zostali wyłonieni przez portal Pracujwlogistyce.pl i organizatora targów "TransLogistica Poland" na podstawie punktacji uzyskanej w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy zgłoszając swoje firmy do plebiscytu (udział w nim jest bezpłatny). Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw. Zwyciężyły firmy, które uzyskały najwięcej punktów. Ankieta zawierała pytania dotyczące kilku obszarów: strategii zarządzania zespołem, motywacji pracowników oraz reakcji na bieżące zjawiska na rynku pracy tj. quiet quitting. Co roku ankieta odzwierciedla ogólne trendy na rynku pracy. W tym roku szczególną uwagę zwrócono na zmiany i reakcje firm w czasach kryzysu.

Każdy rok przynosi coś nowego, pracodawcy zmagają się z nowymi problemami i wyzwaniami. Ankieta pokazuje jak branża logistyczna radzi sobie w trudnych czasach, raz z brakiem kandydatów, a dwa z odpowiedzią na rosnącą inflację i kryzysy, które dotykają świat. Jak zawsze, poziom był bardzo wyrównany i to bez względu na wielkość firmy
– skomentowała Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl, współorganizatorka plebiscytu.
Źródło: Pracujwlogistyce.pl
Do ulubionych Pracujwlogistyce.pl
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels