Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport multimodalny receptą na aktualne wyzwania branży

Utworzona: 2022-11-08


To nie tylko bezpieczeństwo i terminowość dostaw, ale też optymalizacja kosztów.

Pandemia, a następnie wojna w Ukrainie zaburzyły łańcuchy dostaw – ograniczyły możliwości transportowania ładunków i wydłużyły czas tranzytu. W celu ominięcia szlaków prowadzących przez Rosję i Białoruś uwaga została skoncentrowana na znalezieniu alternatywnych tras. W obliczu nowych wyzwań znacząco wzrosła rola dostawców usług logistycznych, którzy są w stanie zaoferować rozwiązania sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach. Dachser, korzystając z wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu globalnymi łańcuchami dostaw i złożonymi procesami logistycznymi, jest przygotowany na różne scenariusze. Dodatkowo zintegrowana, globalna sieć gwarantuje stabilność i niezawodność nawet w niepewnych czasach.

Sieć, która zapewnia elastyczność

Dzięki swojej globalnej sieci, która idealnie łączy wszystkie rodzaje transportu - lotniczy, morski, kolejowy i drogowy - i która jest uzupełniona o logistykę kontraktową i usługi o wartości dodanej, przewoźnik jest w stanie realizować w pełni zintegrowane rozwiązania dla swoich klientów. Tak rozbudowana infrastruktura obejmująca wszystkie rodzaje transportu daje dużą elastyczność oraz zdolność do adaptacji. Na przykład zakłócenia na największych międzynarodowych lotniskach omija się poprzez przekierowywanie lotów do innych, zwykle mniejszych portów. Następnie przewiezienie ładunku do dowolnego miejsca w Europie jest łatwe, gdy do dyspozycji ma się flotę pojazdów w ramach działu DACHSER European Logistics.

W obliczu zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw jednym ze sposobów na utrzymanie płynności jest sieć transportowa, która pozwala szybko reagować na nagłe zdarzenia oraz zmiany na rynku. Nasza autorska koncepcja połączenia transportu drogowego z morsko-lotniczym pod tym względem daje nam nieograniczone możliwości. Dzięki temu, nawet w najtrudniejszym momencie mogliśmy działać bez zakłóceń i ochronić łańcuchy dostaw naszych klientów mówi Marcin Długosz, Country Manager DACHSER Air & Sea Logistics Poland.

Europejska klasa logistyki

Nasi klienci, szczególnie w tak niepewnych czasach, muszą mieć pewność, że mogą liczyć na wysoką jakość i niezawodność naszych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić solidne, odporne na kolejne kryzysy i perturbacje łańcuchy dostaw. Kluczowa w tym przypadku jest elastyczność i zdolność do adaptacji, które wyróżniają naszą europejską sieć transportową. Dzięki gęstej europejskiej sieci transportu drogowego jesteśmy w stanie zapewnić bezpośrednie, regularne połączenia w całej Europie realizowane według ustalonego harmonogramu. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej sieci lokalnych oddziałów, trzech Eurohubów oraz platform pełniących funkcję węzłów logistycznych mówi Rafał Owczarek, DACHSER Poland European Logistics Sales Coordinator.
Integracja transportu drogowego z transportem lotniczym i morskim jest jednym z kluczowych celów współczesnej logistyki. Proces ten odbywa się w wymiarze systemowym, technicznym oraz zespołowym i stanowi dużą wartość dodaną dla klientów. Dachser korzysta z siły własnej globalnej sieci.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels