Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W Polsce brakuje kierowców - firmy szukają sposobów by temu zaradzić
Utworzona: 2022-10-13

Mercedes-Benz Trucks Polska od dawna angażuje się w działania motywujące młodych ludzi do podejmowania tego zawodu.

REKLAMA
We współpracy z największą organizacją branżową, czyli Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, firma przeprowadziła już wiele akcji wspierających szkoły zawodowe i technika – w ubiegłym roku np. przekazując jako pomoce naukowe silniki i skrzynie biegów Actrosa 11 placówkom edukacyjnym w całej Polsce.

Z kolei w tym roku, Mercedes-Benz Trucks Polska i ZMPD zorganizowały dla uczniów klas o profilu kierowca-mechanik cykl sześciu spotkań z Actros Teamem, czyli trójką popularnych influencerów, kierowców zawodowych, współpracujących z marką z gwiazdą. Akcja pod nazwą „Ruszamy do szkół” trwała od 9 września do 7 października.Wiemy, jak trudną i odpowiedzialną pracę wykonują kierowcy zawodowi, bez których transport nie mógłby istnieć. Dlatego też z jednej strony robimy wszystko, aby nasze pojazdy maksymalnie ułatwiły im codzienne zadania, czego dowodem jest nasz nowy Actros L, jeszcze bardziej udoskonalony właśnie pod względem komfortu i bezpieczeństwa kierowcy. Z drugiej zaś chcemy wspierać przewoźników, angażując się w działania promujące ten zawód wśród młodych ludzi. W ramach wspólnej akcji z ZMPD oferujemy uczniom bezpośredni kontakt z popularnymi w social mediach zawodowymi kierowcami o dużym doświadczeniu. Wierzymy, że oni właśnie mogą być najlepszymi ambasadorami tego zawodu, udowadniając, że choć trudny, może też być bardzo atrakcyjny mówi Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR w Mercedes-Benz Trucks Polska.
Kate TruckDriverka, czyli Kasia Żółtek, Adrian Trucker Paker, czyli Adrian Poździej, oraz ArtDrive, czyli Artur Szymański znani są już doskonale kierowcom, m.in. z takich wydarzeń jak Master Truck Show, na którym dwukrotnie już prezentowali Actrosa odwiedzającym stoisko Mercedes-Benz Trucks Polska, oraz z licznych eventów trakerskich w całej Polsce. Tym razem odwiedzali młodych ludzi, którzy dopiero uczą się tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu. Dzięki akcji uczniowie mieli okazję porozmawiania w nieformalnej atmosferze z profesjonalistami, dla których praca w trasie jest codziennością, zdobycia cennych wskazówek, a przy tym osobistego zapoznania się z najnowocześniejszą ciężarówką na rynku, czyli Actrosem L.

W ramach cyklu „Ruszamy do szkół” Kasia, Adrian i Artur odwiedzili szkoły w Gostyninie, Łopusznie, Strzelcach Opolskich, Śremie, Teresinie i Włocławku. Na każdym spotkaniu opowiadali o praktycznych aspektach swojego zawodu, a dzięki swoim doświadczeniom i zdobytej popularności w social mediach łatwo nawiązywali kontakt z młodzieżą i w atrakcyjny dla niej sposób przekazywali sporo wartościowej wiedzy – zarówno o pracy kierowcy, jak i samym pojeździe i jego technologii. Na zakończenie uczniowie otrzymywali też pamiątkowe upominki w postaci kurtek przeciwdeszczowych, a z influencerami robili sobie zdjęcia i kręcili własne filmiki.W wydarzeniach brali także udział przedstawiciele ZMPD oraz lokalni przedsiębiorcy transportowi, aktywni delegaci organizacji, bez których udziału i pomocy klasy o profilu kierowca-mechanik nie mogłyby istnieć. W wielu wypadkach bowiem to oni są inicjatorami ich powstawania i fundatorami praktyk zawodowych dla adeptów.

Wspólna akcja ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska jest jedną z wielu, jakie podejmujemy, żeby stopniowo wzmacniać system kształcenia kierowców i promować ten zawód. Wciąż bowiem ich brak hamuje rozwój branży, w której Polska jest europejskim liderem. Dlatego staramy się na wszelkie sposoby dotrzeć do kolejnego pokolenia i przekonać młodzież, że warto podjąć pracę w tym zawodzie. Współpraca z Actros Teamem i dodatkowa atrakcja w postaci najnowszego Actrosa L sprawiły, że młodzi ludzie odebrali nasz cykl bardzo dobrze i mamy nadzieję, że dzięki niemu udało nam się ich do tego zachęcić mówi Sławomir Jeneralski z ZMPD.
Źródło: Mercedes-Benz Trucks Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels