Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przyjazny środowisku oddział w Toruniu

Utworzona: 2022-10-10


Dachser, globalny dostawca usług logistycznych, powiększa sieć oddziałów w Polsce o nowo otwartą jednostkę w północnej części Polski, w Toruniu. Obiekt to najwyższej klasy A magazyn, który został wyróżniony certyfikatem BREEAM na poziomie „very good” – międzynarodowym wyznacznikiem zrównoważonego budownictwa.

Hala o powierzchni ponad 2 500 m2 znajduje się w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Toruń II. Oddział składa się z dwupiętrowego biura o powierzchni 482,42 m2, terminalu oraz magazynu klasy A. Obiekt jest wyposażony w 14 doków przeładunkowych oraz jedną bramę drive-in. Do dyspozycji pracowników jest parking na 20 samochodów osobowych. Dostępne są także miejsca postojowe dla ciężarówek i kontenerów wymiennych. Lokalizacja oddziału nie jest przypadkowa. Strategiczne położenie Panattoni Park Toruń II w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód w pobliżu autostrady A1 oraz dwóch dróg krajowych – DK 10 oraz DK 80 – umożliwi sprawny transport krajowy oraz międzynarodowy.

Jest to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i w umacnianiu naszej sieci połączeń. Niezmiernie mnie cieszy, że rozwijamy skrzydła w północnej części Polski, poprzez inwestycję w rozwój nowego oddziału Dachser. To ogromne wsparcie dla dotychczasowej infrastruktury, która ze względu na duży popyt, wymaga intensywnej rozbudowy. Powstanie oddziału w tej części kraju wpłynie na zwiększenie płynności i efektywności wszystkich procesów łańcucha dostaw w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej – mówi Michał Simkowski, Managing Director European Logistics Poland.

Rozwiązanie dla środowiska

Budynek w Toruniu powstał z uwzględnieniem najwyższych międzynarodowych standardów zrównoważonego budownictwa. Charakteryzuje się m.in. zredukowaną emisją CO2, dbałością o środowisko naturalne i dobrostan pracowników. Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „very good”, co oznacza, że w dużym stopniu spełnia wymagania stawiane przez ten system walidacji i certyfikacji. Budynek był oceniany pod względem m.in. zużycia energii, energooszczędności, emisji zanieczyszczeń, dogodnej lokalizacji czy zarządzania odpadami. Zaangażowanie firmy Panattoni, odpowiedzialnej za budowę obiektu wykracza jednak poza funkcjonowanie samego oddziału. Firma myśli także o szerszym wpływie, jaki wywiera na otoczenie, co wiąże się m.in. z ochroną siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory.

Kierownikiem toruńskiego oddziału została Marlena Dorniak, która do tej pory pełniła funkcję Business Development Managera na obszar Torunia i odpowiadała w województwie kujawsko-pomorskim za rozwój zespołu i sprzedaży, a także oferty dla klientów. Ma 15-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Przed dołączeniem do zespołu Dachser przez 12 lat pracowała dla DB Schenker. To kolejna kobieta na szczeblu kierowniczym w strukturach firmy. To ważny element kultury Dachser, który opiera się nie tylko na wartościach rodzinnych, ale również na wspieraniu rozwoju zawodowego kobiet w strukturach lokalnych i na szczeblu europejskim.Wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza biznesowa sprawiają, że Marlena idealnie sprawdzi się na stanowisku kierownika oddziału. Jest osobą wysoce wykwalifikowaną, biegle znającą zawiłości procesów logistycznych, świetnie odnajdującą się na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że kompleksowo zaopiekuje się rozwojem oddziału – mówi Michał Simkowski.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels