Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wymienia flotę na naczepy Mega Liner
Utworzona: 2022-09-28

Podczas targów IAA w Hanowerze DB Schenker sfinalizował odbiór 200 naczep marki Krone, które zostały zakupione na potrzeby francuskiej sieci niemieckiego przedsiębiorstwa logistycznego.

Jest to część strategii DB Schenker polegającej na zwiększeniu udziału meganaczep w swojej flocie, tak aby więcej towarów można było przewozić jedną ciężarówką. Pierwszym krokiem w ramach tej strategii jest wymiana naczep we francuskim oddziale DB Schenker.

To kolejny krok w naszych wysiłkach na rzecz zmniejszenia naszego śladu węglowego i osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 r. powiedział Wolfgang Janda, wiceprezes wykonawczy, szef Działu Network & Linehaul Management w DB Schenker.
200 naczep Mega Liner to początek wymiany francuskiej floty, składającej się z ponad 2100 naczep. Trafią one do eksploatacji jeszcze w tym roku. W przyszłości meganaczepy z systemem piętrowym będą bez wyjątku wykorzystywane do przewozów sieciowych. Wymiana taboru na meganaczepy będzie realizowana stopniowo w całej Europie. Chociaż początkowo pociągnie to za sobą dodatkowe koszty, w dłuższej perspektywie firma oczekuje większej wydajności dzięki możliwości transportowania większej ilości ładunków przy użyciu tej samej liczby pojazdów – a także zmniejszonej emisji CO2. Do roku 2029 roku w Europie firma zamierza korzystać z około 6300 meganaczep.

Źródło: Krone
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels