Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wybrano Gwiazdy Roku
Utworzona: 2022-09-21

W ramach konkursu „Stars of the Year”, przeprowadzonego w trakcie tegorocznych targów IAA w Hanowerze wręczono cztery renomowane nagrody branżowe za szczególnie innowacyjne opracowania pojazdów z bieżącego roku.

W tym roku nagrody odzwierciedlają również ważne trendy, które prawdopodobnie będą kształtować rynek transportu i logistyki w nadchodzących latach. Pierwszym zwycięzcą wieczoru był elektryczny Volkswagen ID. Buzz Cargo, który otrzymał tytuł „Furgonetki Roku”. Futurystyczna i wyrafinowana stylistyka nowego ID. Buzz jest pełna wyrazu, nawiązując przy tym do oryginalnego Transportera T1 sprzed 70 lat, ze względu na pewne elementy zewnętrzne, takie jak maska w kształcie litery V i wyraźne logo VW. Jarlath Sweeney, przewodniczący 24-osobowego jury złożonego z międzynarodowych dziennikarzy branżowych, pochwalił Volkswagena za opracowanie tego wyjątkowego pojazdu, który doskonale sprawdza się jako przyjazny dla środowiska miejski pojazd dostawczy.

Tytuł „Międzynarodowego Autobusu Roku” otrzymał elektryczny MAN Lion's City E.

MAN Lion's City E posiada jedno z najlepszych miejsc pracy na rynku. W tym autobusie mając doskonałe warunki pracy, dzięki dobrej widoczności i specjalnym funkcjom bezpieczeństwa, czujesz się szefem! - powiedział Tom Terjesen, przewodniczący jury.Jury konkursu pod przewodnictwem Gianenrico Griffiniego wyłoniło dwóch zwycięzców w kategorii „Międzynarodowa Ciężarówka Roku”. Jednym z nich był eActros LongHaul, który według producenta wejdzie do produkcji seryjnej w roku 2024.

To dowód na to, że transport długodystansowy neutralny pod względem emisji CO2 jest celem, który da się osiągnąć dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oraz ciągłym inwestycjom - stwierdził Griffini uzasadniając werdykt jury.

Drugim nagrodzonym pojazdem był DAF XD, który zdobył tytuł „Międzynarodowej Ciężarówki Roku”. W ubiegłym roku jury nagrodziło modele DAF XF, XG i XG+.

Nowa generacja modelu XD wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i komfortu kierowcy w swojej klasie - pochwalili tegorocznego zwycięzcę członkowie jury.

Fakt, że wszystkie cztery nagrody przyznane w poniedziałek trafiły do różnych producentów świadczą o innowacyjności całej branży. Ale na tym nie koniec, ponieważ w czwartek czeka nas jeszcze jedna ceremonia wręczenia nagród podczas targów IAA: po raz pierwszy wybrany zostanie „Rower towarowy Roku”.Źródło: IAA
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels