Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Nowe modułowe rozwiązania dla digitalizacji w branży transportowej
Utworzona: 2022-09-26

Webfleet zaprezentował na targach IAA TRANSPORTATION 2022 swoje nowe modułowe rozwiązania, które wspomagają firmy transportowe w podejmowaniu decyzji biznesowych opartych na danych, obniżając koszty paliwa oraz zwiększając efektywność i bezpieczeństwo na drodze.

Po raz pierwszy firma zaprezentowała się na Targach wraz ze swoją spółką macierzystą Bridgestone, by wspólnie przedstawić Fleetcare, zintegrowany produkt łączący rozwiązania w zakresie opon Bridgestone i platformę Webfleet do zarządzania flotą, zaprojektowany w celu przyspieszenia rozwoju działalności flot. Jako wiodący dostawca telematyki dla pojazdów ciężarowych, Webfleet prezentuje nowe produkty, które pomagają firmom transportowym i logistycznym obniżyć koszty paliwa, zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo na drodze. Wprowadza na rynek nowy kompaktowy terminal dla kierowców PRO. Podobnie jak komputer przenośny, został zaprojektowany, aby wspierać kierowców w wykonywaniu ich zadań i podobnie jak smartfon, został zbudowany z myślą o łatwości i dostępności użytkowania. Terminal kierowcy PRO to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania codziennymi zadaniami. Uczestnicy targów IAA TRANSPORTATION mogli zobaczyć pierwszy pokaz działania nowego kompaktowego terminala kierowcy PRO, który będzie dostępny w całej Europie w IV kwartale 2022 roku.

Na targach IAA TRANSPORTATION firma zaprezentowała również odświeżone rozwiązanie OptiDrive, dostosowane do samochodów ciężarowych. Webfleet OptiDrive zapewnia wsparcie dla kierowców w dostosowaniu się do odpowiedzialnego stylu jazdy. System dostarcza cennych wskazówek zarówno dla menedżera floty, jak i kierowcy – przekazując bezpośrednie informacje zwrotne przed, w trakcie i po zakończeniu podróży. Odpowiedzialna jazda pomaga zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, obniżyć zużycie paliwa, koszty utrzymania i składek ubezpieczeniowych, zmniejszając całkowity koszt eksploatacji pojazdu.

Firma pokazała także Webfleet Cold Chain, którego premiera jest zaplanowana na wiosnę 2023 roku, czyli rozwiązanie przeznaczone do monitorowania temperatury, wspierające transport produktów wrażliwych na temperaturę. Mając wgląd w stan temperatury w czasie rzeczywistym i otrzymując raporty na temat krytycznych zdarzeń temperaturowych, operatorzy mogą spełnić oczekiwania klientów dotyczące pełnej informacji o parametrach dostawy i obowiązujących regulacji prawnych. Ładunki o wysokiej wartości są dodatkowo chronione dzięki ostrzeżeniom w czasie rzeczywistym o przekroczeniu maksymalnych i minimalnych progów. Operatorzy zyskują natychmiastową informację o powadze i przyczynie problemów, dzięki czemu mogą podjąć działania w celu uniknięcia odmowy przyjęcia ładunku.


W czasie, gdy największe miasta w Europie walczą o dekarbonizację, Webfleet mocno angażuje się w elektryfikację flot. Wierzymy, że wartość danych odgrywa kluczową rolę w transformacji i przejściu na pojazdy elektryczne, i pomaga firmom transportowym w przygotowaniu się do nowych wytycznych, np. ruchu w obrębie miast – oraz oczywiście pomaga w przekształcaniu planety na bardziej zieloną. Pierwszym krokiem będzie wsparcie kierowców i biznesu w zaadoptowaniu się do nowego sposobu działania i planowania – co wymuszają EVs powiedział Van der Leij.
Webfleet po raz kolejny pokazuje rozszerzone funkcje wspierające floty w elektryfikacji, jak również w zarządzaniu flotami mieszanymi i elektrycznymi.

Źródło: Webfleet
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels