Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Zignorowali weekendowe zakazy jazdy
Utworzona: 2022-08-03

Ciężarówki przewoźników zza wschodniej granicy, mimo weekendowych zakazów ruchu, transportowały samochody osobowe, tekstylia i towary przemysłowe.

W miniony weekend inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu kontrolowali kierowców pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 12 ton. Sprawdzano kierowców m.in. pod względem przestrzegania zakazów ruchu, obowiązujących we wskazane ustawowo dni. Działania w Gołuskach prowadzono na autostradzie A2. Skontrolowano kilkanaście pojazdów. W czterech litewskich ciężarówkach i jednej estońskiej przewożone towary niewyłączone z zakazów. Były to samochody osobowe, tekstylia i towary przemysłowe.

Inspektorzy wstrzymali dalszą jazdę tych ciężarówek, nakazując kierowcom postój zgodny z obowiązującymi zakazami. Prowadzący zostali ukarani mandatami, a wobec przewoźników i osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwach wszczęto postępowania administracyjne.

Przypominamy, że wakacyjne zakazy jazdy w weekendy obowiązują dla niektórych rodzajów pojazdów na drogach w piątki w godz. 18.00–22.00, w soboty w godz. 8.00–14.00 oraz w niedziele w godz. 8.00–22.00.

Źródło: GITD
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels