Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Węgry - zaskakująca decyzja w sprawie obniżek cen paliw
Utworzona: 2022-07-31

Szef kancelarii premiera Węgier ogłosił w sobotę nowe przepisy, które zawężają liczbę kierowców kwalifikujących się do tankowania benzyny i oleju napędowego po obniżonych cenach.

Pod koniec maja informowaliśmy, że na Węgrzech wprowadzone zostały korzystne warunki, obniżające ceny paliw, ale jedynie podczas tankowania pojazdu z węgierskimi tablicami. W związku z tym Komisja Europejska zwróciła się do władz węgierskich o przestrzeganie przepisów prawa UE dotyczących swobodnego przepływu towarów i usług, w tym usług transportowych, swobody przedsiębiorczości, swobodnego przepływu obywateli i pracowników, zasady niedyskryminacji, a także przepisów dotyczących powiadomień na podstawie dyrektywy w sprawie przejrzystości na jednolitym rynku.( KE: postępowanie przeciwko Węgrom ws. dyskryminacji paliwowej)

❗Węgrzy zdecydowali się jednak na dość zaskakujący krok tłumacząc swoje decyzje ograniczeniami dostaw, które są potrzebne, ponieważ produkcja w rafinerii w Szazhalombatta, należącej do koncernu MOL, zostaje wstrzymana. Zawęzili oni grupę kierowców kwalifikujących się do tankowania benzyny i oleju napędowego po obniżonych cenach. Po zmianach opublikowanych o godz. 11 w sobotę teraz obniżki dotyczą wyłącznie pojazdów prywatnych, taksówek i maszyn rolniczych na węgierskich tablicach. Według nowych przepisów z listy znikają wszystkie samochody firmowe. Dodatkowo pracownicy na stacjach benzynowych mogą dokładnie sprawdzić dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy właściciela, by upewnić się, że tankowanie po obniżonej cenie jest legalne. Dodatkowo mogą także zeskanować kod kreskowy na bilecie drogowym, zapisać numer rejestracyjny pojazdu i mają prawo przechowywać go w swoim systemie komputerowym wraz z odpowiednim paragonem. Każdy, kto nie może udowodnić swojego uprawnienia dokumentem, nie ma prawa do tankowania po obniżonej cenie.

Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels