Josephs.Scot

Więcej konfiguracji zbiorników na gaz
Utworzona: 2022-05-14

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, oferta Scanii powiększyła się o kilka nowych opcji zbiorników na sprężony (CBG) i skroplony biogaz (LBG). Wszystkie nowe konfiguracje zostaną wprowadzone do oferty w tym roku.

REKLAMA
Scania to główny producent samochodów ciężarowych z silnikami zasilanymi gazem. W związku z rozbudową infrastruktury i rosnącymi dostawami biometanu, daje się odnotować wzrost popytu, zwłaszcza na ciągniki dalekobieżne dysponujące dużym zasięgiem. Dodając różne opcje zbiorników do oferty, Scania potwierdza swoje silne poparcie dla paliw odnawialnych jako ważnego elementu przyczyniającego się do przechodzenia na zrównoważony transport.

W Europie wzrasta popularność pojazdów na gaz, zwłaszcza w takich krajach jak Hiszpania, Włochy, Francja, Niemcy oraz państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Najwyraźniej klienci docenili korzyści, jakie mogą uzyskać dzięki pojazdom napędzanym gazem, takie jak niższe koszty eksploatacji i zmniejszona emisja CO2 w przypadku korzystania z biometanu (LBG lub CBG).


Zwiększenie pojemności zbiornika eliminuje to, co kiedyś uchodziło za piętę achillesową w oczach niektórych potencjalnych klientów. Nasza rozszerzona oferta, zwiększone możliwości konfiguracji układu podwozia i wiele nowych stacji tankowania gazu tworzą bardzo dobre perspektywy dla klientów stawiających na gaz. Dzięki nowym zbiornikom nasi klienci mogą przestać obawiać się o zbyt mały zasięg
- podkreśla Stefan Dorski, starszy wiceprezes Scania.

Najnowsze elementy oferty to:
• zbiorniki LBG zapewniające zasięg do 1400 km;
• zbiorniki CBG zapewniające zasięg do 750 km;
• 80-litrowe zbiorniki CBG, które można łączyć, uwalniając jedną stronę ramy;
• zbiorniki CBG za kabiną, które w połączeniu ze zbiornikami umieszczonymi na ramie podwozia zapewniają zasięg do 1000 km w ciągnikach o rozstawie osi ≥ 3900 mm;
• zbiorniki LBG zapewniające dodatkową wolną przestrzeń przed nimi, którą producenci zabudów mogą wykorzystać do montażu rozwiązań specjalistycznych, takich jak osie podporowe firmy Hendrickson w konfiguracjach pchanych 6x2/2, stosowanych w Wielkiej Brytanii.

W marcu br. Komisja Europejska ogłosiła decyzję o podwojeniu celu w zakresie unijnej produkcji biometanu do poziomu 35 mld m3 do roku 2030 (w stosunku do 17 mld m3 - celu zawartego w strategii Fit for 55).

Źródło: Scania
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels