Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Scania opracowała strategię dekarbonizacji w europejskim łańcuchu dostaw
Utworzona: 2022-04-09

Firma już od pewnego czasu publikuje dane na temat realizacji swoich celów emisyjnych. Chodzi o wyniki pomiarów spadku emisji w ramach własnej działalności jak i emisji generowanych przez pojazdy należące do firmowej floty. Teraz wyniki uwzględniają cele dotyczące firmowego łańcucha dostaw.

W roku 2020, Scania, jako pierwszy producent pojazdów ciężarowych, wyznaczyła sobie cele klimatyczne oparte na monitorowaniu danych, zachęcając w ten sposób kilku swoich konkurentów do pójścia tą samą drogą. Pomiar realizacji celów jest integralną częścią celów biznesowych i wpływa na firmowe priorytety we wszystkich obszarach działalności, od produkcji po rozwój i sprzedaż.

Od teraz Scania zamierza również wyraźnie powiązać wyniki realizacji celów klimatycznych z wynagrodzeniami dla wyższej kadry kierowniczej. Wyniki redukcji emisji we własnej działalności będą teraz miały bezpośredni wpływ na wypłatę premii.

Oprócz celów dotyczących zmniejszenia wpływu emisji CO2 generowanej w ramach własnej działalności i przez firmowe pojazdy, od teraz monitorowana będzie realizacja cele w zakresie dekarbonizacji w łańcuchu dostaw. Niektóre części łańcucha dostaw, takie jak produkcja baterii i stali, powodują duże emisje i są głównym składnikiem całkowitego śladu węglowego. Głównymi źródłami emisji są etapy produkcji baterii, stali, aluminium i żelaza. Opierając się na ocenie cyklu życia, Scania opracowała strategię dekarbonizacji w europejskim łańcuchu dostaw, która obejmuje cele na rok 2030, które zakładają redukcję o 35-90% różnych materiałów i komponentów.

Źródło: Scania
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels