Jego ocena opiera się na najwyższych międzynarodowych standardach, takich jak: Dziesięć Zasad ONZ Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardy Global Reporting Initiative (GRI), norma ISO 26000, plan działania CERES oraz Wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka.
W najnowszym rankingu Grupa GLS została nagrodzona Złotym Certyfikatem EcoVadis. To oznacza, że należy do elitarnego grona najbardziej zrównoważonych firm kurierskich w Europie. Tak wysoka ocena odzwierciedla wysiłki firmy w całym spektrum społecznej odpowiedzialności biznesu.
Jednolita strategia sieciowa
Wynik Grupy w zakresie wpływu na środowisko, wynoszący 80/100, plasuje firmę wśród 7% najwyżej ocenianych firm w sektorze. Ten wynik w dziedzinie ochrony środowiska jest rezultatem długoterminowej strategii firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Od ponad dziesięciu lat GLS aktywnie poszukuje i wdraża sposoby na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko, podobnie jak jej lokalni partnerzy transportowi.Co istotne, Grupa wprowadziła jednolitą strategię, aby zmaksymalizować swój wpływ i zapewnić, że know-how i wysiłki są dzielone w całej sieci międzynarodowej. O sukcesie tej strategii świadczy fakt, że zeszłoroczna ocena Silver, przyznana GLS w rankingu EcoVadis, została w tym roku podniesiona do Gold.
Zachęcający znak
Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy w zakresie ochrony środowiska opiera się na redukcji, unikaniu i kompensacji emisji, przy czym te dwie pierwsze kwestie są traktowane priorytetowo.Jesteśmy zaangażowani w tworzenie zrównoważonej organizacji, która spełnia potrzeby otaczającego nas świata. Jestem dumny, że w Grupie GLS podejmujemy bezpośrednie kroki, które mają tak pozytywny wpływ i pomagają nam w dążeniu do naszego wspólnego celu, jakim jest stworzenie zrównoważonego świata przyszłości. Złoty Certyfikat EcoVadis jest dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze, a także zachętą do dalszego doskonalenia naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju mówi Martin Seidenberg, CEO Grupy GLS.Działania podejmowane przez GLS Poland są spójne ze strategią całej Grupy. Dotyczy to oczywiście wszystkich aspektów związanych ze zrównoważonym rozwojem, a firma dostosowuje rozwiązania do lokalnych warunków. Dlatego np. w centrach największych miast w Polsce wprowadza rowery kurierskie. Zielona energia w coraz większym stopniu zasila również infrastrukturę bazową operatora.
Weszliśmy już na drogę do klimatycznej neutralności. Mamy ambitny plan, by w 2030 roku dostarczać 50% krajowych paczek przy użyciu nisko- lub zeroemisyjnych środków transportu. Zrównoważony rozwój traktujemy priorytetowo. Wyznaczamy sobie pod tym względem ambitne i wymierne cele, strukturalnie wpisane w naszą długofalową strategię rozwoju podsumowuje Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.
Źródło: GLS Poland