Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nie spoczywa na laurach

Utworzona: 2022-02-22


Webfleet Solutions w 2021 r. podwoił liczbę klientów z branży pojazdów elektrycznych, umacniającym tym samym swoją pozycję lidera na rynku europejskim.

Proces cyfryzacji w firmach transportowych postępuje od lat, jednak pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój tego trendu. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Webfleet Solutions wskazuje, że od wybuchu pandemii aż 74 proc. flot komercyjnych w Europie zainwestowało w rozwiązania cyfrowe. W Polsce ten odsetek wyniósł 69 proc. Szczególną popularnością cieszyły się rozwiązania zwiększające efektywność działań operacyjnych firmy (np. podpis cyfrowy lub dokumentacja cyfrowa).

Nasz znaczący wzrost w tych segmentach pokazuje, że klienci potrzebują narzędzi do bardziej efektywnego i dynamicznego zarządzania obsługą zleceń. Skupiliśmy się na rozwoju oferty dedykowanej dla branży transportowej, dzięki czemu możemy jeszcze mocniej wspierać naszych klientów w poprawie wydajności i bezpieczeństwa ich flot wyjaśnia Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe.

Innowacyjne rozwiązania dzięki partnerstwom

Do nowych produktów, które zostały wprowadzone na rynek w 2021 r. należą m.in. zintegrowane rozwiązanie z obszaru telematyki wideo WEBFLEET Video (w partnerstwie z Lytx), które łączy nagrania zdarzeń drogowych z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy, co pomaga kierowcom unikać niebezpiecznych sytuacji. Kolejnym wyróżniającym się rozwiązaniem jest system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach WEBFLEET TPMS, który został opracowany wspólnie z firmą Bridgestone. Dostawca rozwiązań telematycznych zaprezentował również terminal kierowcy PRO nowej generacji z usługami Google. Usprawnia on obsługę klienta i zwiększa wydajność kierowców i menedżerów flot. Co więcej, dzięki partnerstwu z project44, wiodącym dostawcą rozwiązań w obszarze monitorowania łańcucha dostaw, firma Webfleet Solutions zaoferowała klientom dodatkową wartość w zakresie widoczności transportu w łatwy i zgodny z przepisami sposób.

Inwestycje w cyfryzację pomimo pandemii nie dziwią, gdy weźmiemy pod uwagę, że nakłady na telematykę zwracają się w 6-9 miesięcy, a 90 proc. klientów finansuje telematykę poprzez wynajem sprzętu, zachowując w ten sposób niskie koszty wejścia. W zeszłym roku objęły one wiele obszarów związanych z cyfryzacją, jednak hitami rynkowymi w Polsce okazały się WEBFLEET Video oraz WEBFLEET TPMS mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet Solutions.
Firma w 2021 r. uruchomiła usługę wsparcia e-TOLL dla swoich klientów, dzięki czemu mogą oni szybko i sprawnie przesyłać dane geolokalizacyjne do systemu poboru opłat drogowych.


Priorytety na 2022 r.: zrównoważony rozwój i rozwiązania dla EV

Webfleet Solutions wprowadził w zeszłym roku wiele nowych rozwiązań, które pomagają przedsiębiorstwom w elektryfikacji ich flot i wspierają rozwój branży transportowej, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Między innymi dzięki temu firma podwoiła w 2021 r. liczbę klientów korzystających z pojazdów elektrycznych.

Ten obszar ma duży potencjał rozwojowy, co potwierdzają badania Webfleet Solutions. Już teraz w Polsce 49 proc. pojazdów we flotach lekkich i dostawczych mogłoby zostać zamienionych na pojazdy elektryczne dodaje Dariusz Terlecki.

Pozycja lidera w Europie

Dostawca rozwiązań telematycznych konsekwentnie poszerza swoje wpływy w regionie Europy Środkowej i w 2021 r. rozpoczął świadczenie usług dla węgierskich klientów biznesowych.

Chcemy być tam, gdzie działają nasi klienci i zapewnić im rozwiązania dostosowane do ich lokalnych potrzeb. Platforma WEBFLEET została udostępniona w języku węgierskim i zintegrowana z węgierskim elektronicznym systemem poboru opłat HU-GO. Rozpoczęliśmy także współpracę z lokalnymi partnerami biznesowymi, co dodatkowo zwiększy nasz zasięg rynkowy. W 2022 r. będziemy dalej intensyfikować nasze działania w regionie Europy Środkowej mówi Dariusz Terlecki.
Silna pozycja lidera w branży zarządzania flotą, a także jej innowacyjne rozwiązania, zostały docenione przez firmę konsultingową Frost & Sullivan, która uznała Webfleet Solutions za Europejską Firmę Telematyczną Roku 2021 (European Fleet Telematics Company of the Year 2021). Co więcej, funkcje dedykowane zarządzaniu pojazdami elektrycznymi w rozwiązaniu WEBFLEET zostały docenione w tegorocznej edycji konkursu Fleet Derby, zwyciężając w kategorii produkt/usługa flotowa: Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w minionym roku, pomimo wszystkich wyzwań, jakie stoją przed naszą branżą. Będziemy nadal dostarczać naszym klientom ciekawe informacje i wnioski z zebranych danych oraz innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu będą mogli tworzyć wydajniejszą i bardziej bezpieczną przyszłość mobilności, w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju podsumowuje Van der Leij.
Źródło: Webfleet Solutions
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels