Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Team gotowy do walki
Utworzona: 2022-01-04

PETRONAS Team De Rooy IVECO zgłosił do nowej edycji Rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej trzy pojazdy ciężarowe — dwa Powerstary i jednego Trakkera. Tegoroczny rajd jest już dziesiątym, w którym IVECO, PETRONAS i Team De Rooy tworzą wspólną ekipę.

Pierwszego dnia uczestnicy przybyli do miasta Haʼil, pokonawszy dystans 834 km, w tym 19-kilomerowy miniodcinek specjalny, który dał im przedsmak tego, czego mogą się spodziewać w kolejnych etapach. Trasa rajdu liczy łącznie ponad 8000 km, z czego 4300 km przypada na odcinki specjalne. Wśród nowych krajobrazów i bezmiaru pustyni na kierowców czekają pułapki w postaci pasm wydm i wąwozów. Piloci będą musieli wykazać się znakomitymi umiejętnościami nawigacyjnymi, aby nie zboczyć z drogi.

IVECO dziesiąty rok jest oficjalnym dostawcą dla zespołu, zaopatrującym go w pojazdy, silniki i części zamienne. Ciężarówki IVECO są wyposażone w silniki IVECO Cursor 13 o mocy do 1000 KM, zaprojektowane przez FPT Industrial. Współpraca pomiędzy IVECO, Petronas i De Rooy Team zaczęła się podczas rajdu w Maroku w 2011 r., który marka IVECO wygrała samochodem Trakker. Później odnotowała jeszcze dwa zwycięstwa w latach 2012 i 2016.


Janus van Kasteren jr startuje samochodem IVECO Powerstar Evo (pojazd nr 504) z pilotem Marcelem Snijdersem i mechanikiem Darkiem Rodewaldem. Na trasie rajdu stara się wykorzystywać doświadczenia zdobyte w poprzednich edycjach.

Hansa Staceya w ostatniej chwili, ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa, zastąpił Vick Versteijnen. To młody, utalentowany zawodnik, który zdobywał doświadczenie za kierownicą samochodów ciężarowych w trzech edycjach rajdu Dakar — ostatnio w 2020 r. Jedzie samochodem IVECO Powerstar (nr 515) z pilotem Teunem van Dalem, który zastępuje Antona van Limpta, oraz mechanikiem Randym Smitsem.

Mitchel van den Brink zaliczył swój wyścigowy debiut już jako 16-latek, kiedy dołączył do swojego ojca Martina, który brał udział w Dakarze w roku 2019 jako mechanik i pilot. Mitchel był wówczas najmłodszym uczestnikiem tej imprezy. Do Dakaru wrócił jako kierowca rajdowy w edycji 2021. W tym roku po raz pierwszy jedzie IVECO Trakkerem (nr 524) z pilotem Rijkiem Mouwem i mechanikiem Bertem Donkelaarem.

PETRONAS Lubricants International jest sponsorem tytularnym i partnerem technicznym zespołu. Firma dostarcza olej silnikowy PETRONAS Urania zawierający zaawansowane technologicznie dodatki uszlachetniające, a także olej przekładniowy PETRONAS TUTELA i płyny eksploatacyjne.

Źródło: IVECO
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels