Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Autonomiczny S-Way dla Europy i Chin
Utworzona: 2022-01-18

IVECO dołączył do firmy Plus, jako europejski partner biorący udział w pilotażowym projekcie, który ma zostać uruchomiony w Europie oraz Chinach w celu przetestowania i wykorzystania technologii autonomicznych pojazdów ciężarowych Plusa w najnowszej generacji ciężarówek IVECO S-WAY.

Ten pierwszy wspólnie prowadzony projekt pilotażowy ma być okazją do przetestowania działania systemu opracowanego przez Plus w pojazdach IVECO S-WAY różnych środowiskach i podczas zmiennych warunków jazdy. Program kompleksowych testów obejmujący zarówno system PlusDrive stosowany w przypadku obecności kierowcy jak i technologię jazdy autonomicznej poziomu 4, posłuży do zebrania danych i weryfikacji koncepcji systemu jazdy autonomicznej w serii S-WAY.

Jako jedyna firma zajmująca się autonomicznymi technologiami w transporcie ciężarowym, która już zaczęła dostarczać produkt komercyjny klientom w sektorze transportu ciężkiego, Plus opracował jasną i przekonującą strategię wdrożeniową, w ramach której w pierwszej kolejności wprowadzone zostanie rozwiązanie wymagające obecności kierowcy w kabinie, a następnie ciężarówka z systemem jazdy autonomicznej na poziomie 4. Takie podejście jest zgodne z naszą koncepcją bardziej zautomatyzowanej i bezpiecznej ciężarówki, która ma przyczynić się do poprawy wydajności i obniżenia kosztów operacyjnych powiedział Marco Liccardo, mianowany dyrektorem ds. technologii & rozwiązań cyrowych w Grupie Iveco.

Program pilotażowy pozwoli nam przyspieszyć prace zmierzające do uruchomienia produkcji ciężarówek autonomicznych wykorzystujących naszą zaawansowaną technologię autonomicznej jazdy na poziomie 4 oraz wiedzę inżynieryjną IVECO wspartą troską o bezpieczeństwo i ekologiczność powiedział Shawn Kerrigan, COO and Co., założyciel Plusa.
Źródło: plus.ai
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels