Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Volta Trucks potwierdza rozpoczęcie prac nad 7,5- i 12-tonowymi wariantami elektrycznej ciężarówki
Utworzona: 2022-01-03

Producent potwierdził, że prace nad tymi wariantami weszły w fazę projektowania inżynieryjnego, które opiera się na jednej wybranej już koncepcji.

7,5- i 12-tonowe wersje ciężarówki Volta Zero zostały zaprojektowane przez firmę Astheimer Design w Warwick w Wielkiej Brytanii. Nowe pojazdy będą nawiązywały zewnętrzną stylistyką do wariantu 16-tonowego, który został zaprezentowany we wrześniu 2020 roku i zadebiutował jako wersja gotowa do produkcji w listopadzie 2021 r. W mniejszych modelach zachowana zostanie innowacyjna kabina oferująca doskonałe środowisko pracy dla kierowców, z nisko i centralnie umieszczonym fotelem oraz najwyższymi standardami widoczności i bezpieczeństwa.

Prace rozwojowe dotyczące mniejszych wariantów będą prowadzone w równie szybkim tempie, z jakiego producent zdążył już zasłynąć. W roku 2023 wybrani klienci otrzymają do testowania pojazdy z floty pilotażowej, a rok później ma ruszyć produkcja seryjna.

Warianty 7,5- i 12-tonowe uzupełniają początkową ofertę pojazdów Volta Zero, zgodnie z zapowiedziami zawartymi w firmowej strategii pt. "Road to Zero Emissions", ogłoszonej w maju 2021 roku. Początkowo pojazdy trafią do wybranych miast europejskich: Mediolanu, Madrytu, regionu Ren Ruhry w Niemczech i do Randstad w Holandii. Dzięki wariantom 7,5- i 12-tonowym możliwe będzie zwiększenie produkcji z 14 000 sztuk w 2024 r. do ponad 27 000 w 2025 r.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels