Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Gotowa do testów
Utworzona: 2021-11-05

Szwedzka Firma Volta Trucks zaprezentowała ostateczną, gotową do produkcji koncepcję Volty Zero – 16-tonowego pojazdu użytkowego z napędem elektrycznym, przeznaczonego do zastosowań w logistyce miejskiej.

Ostateczna koncepcja Volty Zero, opracowana przez firmę Astheimer Design z Warwick w Wielkiej Brytanii, jest bardzo zbliżona wizualnie do pojazdu demonstracyjnego. W wersji ostatecznej zachowano innowacyjną kabinę z centralną pozycją pracy kierowcy, poprawiającą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo jazdy. Kabina zostanie zachowana w przyszłych wariantach o masie całkowitej wynoszącej 7,5 t, 12 t i 18 t – ta ostatnia wartość została zmniejszona w stosunku do pierwotnie zakładanych 19 ton DMC.

Mimo bliskiego związku z pojazdem demonstracyjnym, wszystkie panele nadwozia ostatecznej wersji zostały przeprojektowane. Między innymi usunięto poziomy przedni pas świetlny a ukośne połączenie między kabiną a skrzynią ładunkową zastapiono pionowym, aby wzmocnić konstrukcję pojazdu. Wewnątrz kabiny zmieniły się tylko kolory i materiały wykończeniowe, m.in. jasna skóra w wersji demonstracyjnej została zastąpiona bardziej praktyczną tapicerką w kolorze grafitowym, a zamiast podłogi z drewna tekowego zastosowano bardziej wytrzymałą matę gumową.

Wkrótce rozpocznie się produkcja pierwszych 25 pojazdów prototypowych, które posłużą do weryfikacji koncepcji. Prototypy zostaną poddane kompleksowym, rygorystycznym testom, które rozpoczną się na początku 2022 roku. W pierwszej fazie testy będą prowadzone przez inżynierów Volta Trucks, a następnie przez klientów, przyszłych użytkowników pojazdów seryjnych.

Kiedy Volta Zero została zaprezentowana we wrześniu 2020 roku niektórzy uważali, że jej rewolucyjna koncepcja i wygląd stworzono tylko na pokaz i taki pojazd nigdy nie zostanie wdrożony do produkcji. Mieliśmy świadomość, że nie będzie to łatwe, ale naszym działaniom przyświecało dążenie do tego, aby dzięki nowatorskiej koncepcji zwiększyć bezpieczeństwo kierowców oraz niechronionych użytkowników dróg, zwłaszcza w centrach miast. Współpracując z zespołem projektowym Astheimer i naszymi inżynierami, opracowaliśmy nowoczesną i elegancką koncepcję – jaką powinien się charakteryzować pojazd elektryczny stworzony od podstaw. Gotowa do produkcji Volta Zero stanowi zmianę paradygmatu w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju pojazdów użytkowych
– powiedział Ian Collins, dyrektor ds. produktów w Volta Trucks.
Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels