Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Urządzenia ZSL i aplikacja mobilna e-TOLL i SENT - aktualizacja
Utworzona: 2021-11-04

Jak poinformowała strona rządowa, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, przedłużono do 30 listopada 2021 r. możliwość wykorzystywania dotychczasowych usług i urządzeń ZSL, dedykowanych systemowi SENT.

W związku z uruchomieniem systemu e-TOLL, nowe usługi ZSL na potrzeby systemu e-TOLL i systemu SENT zostały udostępnione na portalu PUESC. Tym samym podmioty świadczące usługi monitorowania przejazdów na rzecz przewoźników, mogą:
✅ rejestrować usługi ZSL – „nowe usługi ZSL”,
✅ rejestrować urządzenia ZSL na rzecz użytkowników (przewoźników) – „nowe urządzenia ZSL”.

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających z usługi e-TOLL

Jeżeli wykonujesz przewozy po drogach płatnych i nie przewozisz towarów objętych systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL zarejestruj do dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL.

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających jedynie z usługi SENT

Jeżeli wykonujesz przewozy poza drogami płatnymi, ale przewozisz towary objęte systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL zarejestruj do 30 listopada 2021 r.

❗❗ WAŻNE

do 30 listopada 2021 r. możesz korzystać z dotychczasowych numerów urządzeń ZSL,
do 30 listopada 2021 r. możesz zarządzać i dodawać kolejne urządzenia korzystając z dotychczasowych usług ZSL – od 1 grudnia 2021 r. dodawanie kolejnych urządzeń nie będzie możliwe w ramach dotychczasowych usług ZSL i dotychczasowe numery urządzeń ZSL zostaną wyrejestrowane,
✅ zarejestrowanie nowych usług i urządzeń ZSL do 30 listopada 2021 r. nie dezaktywuje automatycznie dotychczasowych numerów urządzeń ZSL, co oznacza, że jedno urządzenie będzie miało 2 numery (numer dotychczasowy i nowy numer) i użytkownik będzie mógł posługiwać się jednym albo drugim numerem.

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających z usługi SENT i e-TOLL

Jeżeli wykonujesz przewozy po drogach płatnych i jednocześnie przewozisz towary objęte systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL zarejestruj do dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL.

❗❗ WAŻNE

✅ jeżeli zarejestrujesz nowe usługi i urządzenia ZSL przed dniem, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL:
- na potrzeby systemu e-TOLL – nie posługujesz się nowymi numerami urządzeń ZSL,
- na potrzeby systemu SENT – możesz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL albo korzystać z dotychczasowych numerów urządzeń ZSL,
✅ od dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL:
- na potrzeby e-TOLL – musisz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL,
- na potrzeby SENT – musisz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL.

Oznacza to, że:
✅ jeżeli poruszasz się po drodze płatnej i jednocześnie przewozisz towary objęte SENT możesz posługiwać się tylko nowymi numerami urządzeń ZSL,
✅ na potrzeby systemu e-TOLL nie możesz wykorzystywać numerów urządzeń ZSL zarejestrowanych dotychczasowo na potrzeby systemu SENT.

Jedna aplikacja do systemów e-TOLL i SENT

Aplikacja mobilna e-TOLL PL, służąca do wnoszenia opłat drogowych, jest zintegrowana z systemem SENT, dzięki czemu za jej pośrednictwem możliwe jest jednoczesne przekazywanie danych geolokalizacyjnych na potrzeby poboru opłat drogowych oraz przewozu towarów objętych systemem SENT. Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Aplikacje mobilne „Aplikacja Kierowcy SENT GEO” i „Aplikacja Kierowcy SENT GEO (Test)” pobrane i zainstalowane do 30 września 2021 r. mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby systemu SENT do 30 listopada 2021 r.

Od 1 grudnia 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.

Źródło: etoll.gov.pl
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels