Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ciężarówka przyszłości?
Utworzona: 2021-09-16

Ballard Power Systems i Quantron AG będą współpracować w zakresie rozwoju elektrycznych ciężarówek zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Partnerstwo zawarte między firmami przyspieszy wdrażanie i wprowadzanie na rynek technologii ogniw paliwowych. Połączona wiedza obu przedsiębiorstw umożliwi klientom szerszy dostęp do elektrycznych ciężarówek zasilanych ogniwami paliwowymi, które w niczym nie ustępują innym pojazdom pod względem zasięgu, ładowności, czasu sprawności pojazdu lub całkowitego kosztu posiadania.

Początkowa współpraca będzie dotyczyć integracji modułów ogniw paliwowych o dużej mocy FCmove™ produkowanych przez firmę Ballard z elektrycznym układem napędowym i pojazdami firmy Quantron. Tworzone obecnie platformy ciężarówek elektrycznych z ogniwami paliwowymi obejmują ciężarówkę dystrybucyjną o ładowności do 7,5 t, ciężarówkę o ładowności do 44 ton oraz pojazd do zbiórki odpadów komunalnych.

Wstępne wdrożenie elektrycznych ciężarówek z ogniwami paliwowymi zaplanowano na drugą połowę 2022 r. Europejskie przedsiębiorstwa posiadające floty pojazdów będą mogły korzystać z różnych dotacji rządowych i zachęt. Niemcy zobowiązały się ostatnio do pokrycia nawet do 80% kosztów wymiany pojazdów z silnikami spalinowymi na pojazdy z napędami alternatywnymi w ramach programu wsparcia e-mobilności.


To kolejny ważny kamień milowy w ramach globalnego rozwoju naszej firmy. Współpraca z Ballard umożliwia nam wprowadzanie na rynek spersonalizowanych pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi powiedział Andreas Haller, założyciel i prezes firmy Quantron AG.

Nasz wkład w partnerstwo to 8. generacja wysokowydajnych modułów ogniw paliwowych, która została opracowana na podstawie ponad 85 mln kilometrów przejechanych przez ponad 3500 autobusów i ciężarówek napędzanych naszą technologią ogniw paliwowych z membraną polimerową dodał Robert Campbell, dyrektor ds. klientów w Ballard Power Systems.

Pojazdy ciężarowe generują więcej emisji i zanieczyszczeń powietrza w miastach niż jakikolwiek inne pojazdy. Krytyczna rola technologii wodorowych i ogniw paliwowych w dekarbonizacji tego sektora transportowego została uznana w strategiach wodorowych wielu krajów europejskich. Współpraca między obiema firmami przyczyni się do bardziej ekologicznej, szybszej i bardziej opłacalnej dekarbonizacji transportu.

Źródło: Quantron
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels