Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Im mniejszy opór toczenia, tym więcej zostaje w portfelu
Utworzona: 2021-07-30

Continental opracował nowy kalkulator emisji CO2 i zużycia paliwa, dzięki któremu wybór opon staje się prostszy i bardziej przejrzysty. Kalkulator pozwala obliczyć emisję CO2 dla opon na osiach prowadzących i napędowych.

Aby ułatwić operatorom flotowym wybór ogumienia, Continental udostępnił na stronie internetowej szczegółowe informacje dotyczące produktów oraz innowacyjny kalkulator emisji CO2 i zużycia paliwa. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby menedżerowie mogli dokładnie obliczyć, ile zaoszczędzą na emisji spalin, a co za tym idzie - wydatkach na paliwo.
Użytkownicy mogą m.in. poznać wpływ oporów toczenia na zużycie paliwa i związane z tym koszty prowadzenia działalności transportowej. Kalkulator został oparty na metodzie obliczeniowej VECTO.

Kalkulator obliczy, specjalista doradzi

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom narzędzie, dzięki któremu ich działania będą bardziej zorientowane na zrównoważony rozwój. Wiemy również, jak ważne są konsultacje z ekspertami, szczególnie w zakresie doboru właściwych opon, zarządzania oponami i tego, jak odpowiednie ogumienie pomaga obniżyć koszty operacyjne floty i ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Nasz przeszkolony w tych zagadnieniach zespół sprzedaży może zapewnić kompleksowe doradztwo
– zapewnia Krzysztof Otrząsek, dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej w spółce Continental Opony Polska.

Jak to działa?

Klient wprowadza do kalkulatora m.in. dane pojazdu (konfiguracja osi, DMC), przybliżony roczny przebieg oraz profil codziennej pracy. Kalkulator na podstawie wprowadzonych informacji oblicza, ile paliwa zużyje pojazd wyposażony w różne opony i pokazuje wartości spalania dla każdej z nich, w zależności od zastosowania. Wybór opon ma decydujący wpływ na zużycie paliwa przez pojazd i związaną z nim emisję spalin.

Z kolei wyszukiwarka opon pomaga menedżerom flot przy wyborze opon dla przewozów długodystansowych lub regionalnych operacji dystrybucyjnych. Podstawowe wymagania floty są analizowane w dwóch krokach, zanim wyszukiwarka zarekomenduje odpowiednią gamę opon. W pierwszym kroku narzędzie rozróżnia wydajność paliwową i przebieg opon, a w drugim brany jest pod uwagę profil codziennej pracy floty. Wyszukiwarka informuje o rodzajach opon i ich charakterystyce, a klient decyduje o wyborze.

Dodajmy, że rozporządzenie UE określające normy emisji CO2 dla nowych pojazdów ciężarowych weszło w życie w 2019 roku. Zgodnie z zawartymi w nim uregulowaniami, producenci muszą o 15% obniżyć emisję CO2 pojazdów objętych rozporządzeniem do 2025 r. i o 30% do 2030 r.

Narzędzie można znaleźć tutaj: kalkulator

Źródło: Continental Opony Polska 
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels