REKLAMA

Inspektorzy wzięli się za ciężarówki na A4
Utworzona: 2021-07-21

Podczas działań dolnośląscy inspektorzy nałożyli na kierowców łącznie 8 mandatów karnych. Wobec przedsiębiorców i osób zarządzających wszczęli 7 postępowań administracyjnych.

16 lipca br. w godzinach popołudniowych, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu przeprowadzili kolejne działania kontrolne po obu stronach dolnośląskiego odcinka autostrady A4 od zjazdu Jarosław do zjazdu na Strzegom. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zatrzymywanie kierowców pojazdów ciężarowych nie stosujących się do znaku B-26 – „zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe” oraz kierowców nie stosujących się do okresowych ograniczeń ruchu niektórych kategorii pojazdów. Kontrole były prowadzone w sposób dynamiczno – statyczny z wykorzystaniem nieoznakowanych pojazdów przy pomocy, których inspektorzy typowali pojazdy do kontroli i pilotowali je do miejsc kontroli statycznej.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 11 pojazdów ciężarowych z czego w 3 przypadkach stwierdzili popełnienie przez kierowców wykroczenia związanego z nieprzestrzeganiem znaku B-26, w 2 przypadkach kierowcy nie stosowali się do okresowych ograniczeń ruchu. Dodatkowo inspektorzy stwierdzili w jednym przypadku prowadzenie pojazdu przez kierowcę, który posługiwał się nie swoją kartą do tachografu i naruszał normy czasu prowadzenia pojazdu. W kolejnym przypadku inspektorzy stwierdzili usterkę niebezpieczną dotyczącą znacznego zużycia bieżnika opon. Jedna z kontroli ujawniła również prowadzenie przez kierowcę zespołu pojazdów, którego łączna pojemność zbiorników paliwa przekraczała dopuszczalną normę określoną przepisami umowy ADR w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych.

Źródło: WITD Wrocław
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels