REKLAMA

Kontrola na najwyższym poziomie
Utworzona: 2021-07-20

Fruehauf, wiodący producent przyczep i naczep, podpisała współpracę z Novacom, dostawcą systemu telematycznego Trailermatics. Umowa umożliwi klientom Fruehauf we Francji bezpłatny fabryczny montaż dedykowanego systemu telematycznego Novacom we wszystkich nowych przyczepach i naczepach.

Przewoźnicy będą musieli jedynie wykupić 60-miesięczną subskrypcję, aby dołączyć do obecnych europejskich użytkowników Trailermatics, którzy już korzystają z funkcji śledzenia dostosowanych do danej naczepy, systemu TPMS oraz monitorowania łańcucha chłodniczego, łącznie z konserwacją predykcyjną i szczegółowymi raportami.

Zgodnie z najnowszymi globalnymi przepisami bezpieczeństwa UE, system TPMS (monitorowania ciśnienia w oponach) będzie obowiązkowym wyposażeniem przyczep i naczep od lipca 2022 r., ale jak dotąd jest oferowany tylko przez nielicznych dostawców telematyki. Klienci Fruehauf będą mieli również możliwość modernizacji swoich dotychczasowych naczep i/lub wymiany starych systemów telematycznych, uzyskując w ten sposób pełną widoczność całej swojej floty oraz gwarancję spójności i zgodności z przepisami.

To nie przypadek, że w tym wypadku wybór padł na system telematyczny oferowany przez Novacom. Fruehauf produkuje do 5600 przyczep i naczep rocznie, a w zeszłym roku podwoił swój eksport do innych regionów, zwłaszcza do Skandynawii, krajów Beneluksu, Półwyspu Iberyjskiego i Afryki Północnej. Firma ta, znana z jakości i niezawodności swoich produktów, wybrała francuską firmę oferującą rozwiązania do zarządzania flotą, która również cieszy się bardzo dobrą reputacją.

Fabryczne montowane modemy Trailermatics przyniosą klientom Fruehauf dwie bezpośrednie korzyści. Po pierwsze, nie będą już musieli przechodzić żmudnego procesu wyboru najlepszego systemu telematycznego, wiedząc, że firma Fruehauf produkuje najlepsze naczepy na rynku i sama wybierze odpowiedni system telematyczny. Po drugie, modemy zostaną fabrycznie zamontowane w nowych naczepach przed dostawą, co pozwoli klientom zaoszczędzić zarówno na kosztach, jak i przestojach pojazdów.

Najważniejsze korzyści będą jednak widoczne w perspektywie długoterminowej: dane i obserwacje uzyskane dzięki naszemu systemowi pozwolą ich użytkownikom zrewolucjonizować zarządzanie swoją flotą i wyprzedzić konkurencję. Jest to szczególnie ważne dla dzisiejszych firm transportowych, które nieustannie muszą patrzeć w przyszłość i przygotowywać się na nadchodzące przepisy, wymagania i oczekiwania.

Źródło: Novacom
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels