REKLAMA

Nie wyjedziesz z Federacji Rosyjskiej póki nie zapłacisz za wykroczenie drogowe
Utworzona: 2021-06-10

Informujemy o zmianach w Rosyjskiej Ustawie Federalnej z dnia 24 lipca 1998 wprowadzonych przez Rosyjską Ustawę Federalną, które weszły w życie 7 czerwca 2021 r.

REKLAMA
W szczególności art. 11 ustawy federalnej został uzupełniony o przepisy określające procedurę wjazdu i wyjazdu z terytorium Federacji Rosyjskiej pojazdów należących do przewoźników zagranicznych, w przypadku wykroczeń administracyjnych popełnionych na terytorium Federacji Rosyjskiej. Prawo wymaga, aby pojazdy te zostały zatrzymane i nie mogły opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej do czasu uregulowania naruszenia i uiszczenia grzywny administracyjnej (paragraf 4 2 , art. 11).

Jeżeli na przejściu granicznym zostanie stwierdzone, że pojazd należący do zagranicznego przewoźnika popełnił wcześniej wykroczenie drogowe na terytorium Federacji Rosyjskiej, wyjazd z Federacji Rosyjskiej będzie możliwy dopiero po uiszczeniu kary administracyjnej (ust. 4 3 , Artykuł 11).

W specjalnej sekcji na stronie internetowej Państwowej Policji Ruchu Drogowego mandaty гибдд.рф można sprawdzić, wpisując tablice rejestracyjne pojazdu, w tym zagranicznego.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels