Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Rozkręcą silnik do ostatniej śrubki?

Utworzona: 2021-05-19


Firma Mercedes-Benz Trucks Polska dostarczy do 11 szkół zawodowych w Polsce pomoce dydaktyczne w postaci silników i skrzyń biegów wyprodukowanych w koncernie Daimler Trucks. Jako pierwsi silnik otrzymali uczniowie ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Chociaż kierowcy to potężna grupa zawodowa, ciągle ich brakuje na rynku pracy. Dla przewoźników to problem, który w największym stopniu utrudnia rozwój ich firm. Dlatego działania wspierające kształcenie kierowców są bardzo ważne.

Firma Mercedes-Benz Trucks Polska zdecydowała się wziąć udział w akcji zainicjowanej przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, w ramach której do 11 wybranych szkół kształcących w zawodzie kierowcy-mechanika trafią pomoce naukowe w postaci silników i skrzyń biegów Daimler Trucks.

Akcja została uroczyście zainaugurowana 14 maja, w Międzynarodowym Dniu Kierowcy Zawodowego, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Wybór placówki nie był przypadkowy. Trzy lata temu uczniowie tej szkoły ustanowili rekord Polski w konkursie na to, ile osób zmieści się w kabinie ciężarówki – weszło ich do środka 64. W przekazaniu pierwszego z silników wzięła udział dyrektorka szkoły Alina Bałdyga, wiceprezydent Ostrołęki Anna Gocłowska, przedstawiciele władz ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska oraz uczniowie.


Myślimy o edukacji przyszłych kierowców bardzo szeroko – nie będziemy się ograniczać tylko do przekazania pomocy naukowych. Mamy w planach także organizację szkoleń. Będziemy prowadzić lekcje online z udziałem naszych trenerów, którzy w atrakcyjny sposób przybliżą uczniom budowę Actrosa. Przywieźliśmy tu nasz flagowy produkt żeby pokazać uczniom, jak wygląda nowoczesny samochód transportowy. Bo praca kierowcy, choć trudna, może być lżejsza i bezpieczniejsza dzięki wielu systemom, które znajdują się na pokładzie Actrosa
– powiedział Przemysław Rajewski, prezes Mercedes-Benz Trucks Polska.
Przedsmak ciekawych lekcji uczniowie mogli poczuć dzięki SmartTruckowi, który stanął na placu szkolnym. Każdy mógł się z nim dokładnie zapoznać, a chętnych nie brakowało.

Kształcenie kierowców zawodowych przez ponad 30 lat nie było obecne w programach szkół. Przywrócenie klas o takim profilu i tym samym możliwości zdobycia zawodu, który jest nie tylko bardzo poszukiwany na rynku pracy, ale również atrakcyjny, stało się misją ZMPD. Sześć lat temu została ona uwieńczona sukcesem. Dziś w 125 szkołach zawodowych w Polsce ponad 5 tysięcy uczniów kształci się na kierowców. Bardzo ważne jest, żeby mieli oni dostęp do najnowszych technologii
– podkreślił Jan Buczek, prezes ZMPD.
Pomoce naukowe trafią do uczniów szkół w: Teresinie, Olsztynie, Łukowie, Gostyninie, Gdyni, Siedlcach, Łopusznie, Strzelcach Opolskich, Białymstoku i Gorlicach. O tym, że nie tylko będą przydatne, ale też wzbudzą entuzjazm przyszłych kierowców zawodowych, najlepiej świadczy wypowiedź jednej z uczennic szkoły w Ostrołęce: "Gwarantuję, że rozkręcimy ten silnik do ostatniej śrubki, a potem tak samo go poskładamy i żadna śrubka nam nie zostanie".

Źródło: Mercedes-Benz Trucks Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels