Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

CSK

UK: Kary za nieprzestrzeganie zasad testowania wynoszą do 2000 funtów
Utworzona: 2021-04-14

Od 6 kwietnia wszyscy kierowcy pojazdów użytkowych wjeżdżający do Wielkiej Brytanii z kontynentalnej części UE (nie z Irlandii) muszą przejść test COVID'19, jeśli pozostaną w Wielkiej Brytanii dłużej niż 48 godzin.

Nie ma jednak obowiązku wykonania testu PRZED wjazdem do UK; pierwszy z testów COVID musi zostać wykonany PO WJEŹDZIE w ciągu 48 godzin od przybycia.

Obecność na terytorium Wielkiej Brytanii podlega obostrzeniom:
🔸 Kierowcy przybywający z UE w celu realizacji dostaw powinni wychodzić z kabiny tylko w ważnych celach, m.in. w celach wyżywienia i korzystania z urządzeń sanitarno - higienicznych.
🔸 Kierowcy zawsze muszą nosić osłony twarzy w pomieszczeniach. Należy używać środka dezynfekującego do rąk za każdym razem, gdy wchodzi się do kabiny lub wychodzi z niej.

Testy COVID są dostępne bezpłatnie w ponad 40 lokalizacjach dla przewoźników.Kary za nieprzestrzeganie zasad testowania wynoszą do 2000 funtów.
Oprócz kwestii dotyczących testowania, kierowcy pojazdów użytkowych wjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą przestrzegać rządowych przepisów dotyczących dystansu społecznego. Wszyscy kierowcy przybywający do Wielkiej Brytanii z Europy kontynentalnej muszą poprawnie wypełnić formularze lokalizacyjne pasażerów, aby ułatwić kontakt podczas pobytu w Wielkiej Brytanii.

⚡️KIEDY TEST NIE JEST WYMAGANY - dla kierowców pojazdów ciężarowych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, a następnie wyjeżdżających na mniej niż 48 godzin.
⚡️ KIEDY TEST JEST WYMAGANY - kierowcy przebywający dłużej niż 48 godzin będą potrzebować testu COVID w ciągu 48 godzin od przyjazdu. Jeśli kierowca po kolejnych 48 godzinach nadal znajduje się w Wielkiej Brytanii, wymagany jest drugi test w ciągu pięciu dni od przybycia. Jeśli kierowca przebywa w GB po piątym dniu, wymagany jest trzeci test w ciągu ośmiu dni od przybycia. Maksymalny czas między testami COVID 1 i 2 a testem 2 i 3 to 72 godziny.

Zasady te mają zastosowanie do obywateli Wielkiej Brytanii i spoza Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, dla kogo pracują.

INNE ZASADY DOTYCZĄCE PRZEBYWANIA W WIELKIEJ BRYTANII
Wszyscy kierowcy muszą przestrzegać lokalnie obowiązujących ograniczeń i porad dotyczących COVID.

Aktualne wytyczne rządu Wielkiej Brytanii

Źródło: CSK
Do ulubionych CSK
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels