Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Kierowca poinformował funkcjonariuszy, że od kilku dni ma objawy grypopodobne, w tym utratę smaku
Utworzona: 2021-03-06

Sytuacja miała miejsce w tunelu pod Kanałem Kilońskim w Rendsburgu po tym jak pojazd ciężarowy aktywował alarm systemu kontroli wysokości pojazdów.

Po przybyciu na miejsce patrol policji stwierdził, że całkowita wysokość ciągnika siodłowego i naczepy znacznie przekroczyły wartość dopuszczalną. Przy wsparciu policyjnych służb ds. ładunków ciężarowych i niebezpiecznych, naczepa została tymczasowo opuszczona i eskortowana podczas przejazdu przez tunel. W trakcie późniejszej pełnej kontroli stwierdzono dalsze naruszenia, które doprowadziły do wydania zakazu dalszej jazdy i wszczęcia postępowania. Jak się okazało, pojazd był nie tylko zbyt wysoki, ale przekroczona została również dopuszczalna długość i szerokość.

Podczas kontroli rumuński kierowca poinformował funkcjonariuszy, że od kilku dni ma objawy grypopodobne, w tym utratę smaku. Po tych oświadczeniach policjanci natychmiast skontaktowali się z najbliższym zespołem epidemiologicznym. Przeprowadzono szybki test na obecność koronawirusa, którego wynik był pozytywny, w związku z czym zalecono natychmiastową kwarantannę, którą kierowca początkowo musiał odbyć w kabinie. Wczoraj przydzielono mu miejsce w ośrodku dla osób odbywających kwarantannę na okres 14 dni. Pięciu funkcjonariuszy natomiast pozostaje pod kontrolą policyjnej służby medycznej i w najbliższych dniach mają zostać przebadani na obecność wirusa.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels