Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

APT - Ambasador Polskiego Transportu

Potrzebne ocieplenie wizerunku... Czyjego? Polskich firm transportowych we Francji
Utworzona: 2021-02-14

... które nie mają tam dobrej opinii. Tego zdania jest François Nicolas Wójcikiewicz, z którym przeprowadził rozmowę Damian Bartnikowski, Ambasador Polskiego Transportu.

Polscy przewoźnicy nie mają łatwego życia we Francji. Nie są dobrze oceniani przez francuską opinię publiczną i nagminnie przedstawiani w negatywnym świetle przez tamtejsze media i przewoźników. François Nicolas Wójcikiewicz reprezentuje interesy polskich firm transportowych we Francji.

W rozmowie z Damianem Bartnikowskim adwokat zacytował opinie na temat polskich przewoźników sformułowane w liście otwartym skierowanym do francuskich parlamentarzystów przez przedstawicieli federacji zrzeszającej przewoźników. Domagając się zawieszenia kabotażu francuscy transportowcy określili konkurentów z Polski jako "korzystających bezwstydnie z sytuacji, plądrujących rynek francuski, dokonujących nielegalnie przewozów kabotażowych w niezweryfikowanych warunkach sanitarnych".

François Nicolas Wojcikiewicz przyznał, że wielokrotnie interweniował u wydawców sprawie artykułów o treściach oczerniających polski transport i naszych przewoźników, jednak nie doczekał się właściwej reakcji. Uważa, że polski sektor transportu drogowego zasługuje na lepszy wizerunek i należy intensyfikować działania na rzecz jego ocieplenia.

Francuski adwokat jest przekonany, że Pakiet Mobilności nie zaszkodzi polskim przewoźnikom międzynarodowym, którzy są silni i elastyczni. Jego zdaniem, pakiet nie jest straszną bestią, a polskie firmy są w trakcie dostosowywania się do nowej sytuacji prawnej lub już to zrobiły.

Zobacz film z rozmową.

Źródło: YouTube
Do ulubionych APT - Ambasador Polskiego Transportu
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels