REKLAMA

Pożyczył kartę kolegi, bo chciał 'przelecieć' godzinkę po autostradzie
Utworzona: 2021-01-13

Do wykrycia nieprawidłowości doszło podczas działań łódzkiej drogówki, polegającej na sprawdzaniu stanu odśnieżenia i przygotowania do drogi samochodów ciężarowych, na autostradzie A1.

REKLAMA
Jednym z zatrzymanych do kontroli był kierujący Volvo. Policjanci najpierw sprawdzili czy na plandekach zespołu pojazdów nie zalega śnieg lub lód, a następnie przeprowadzili kontrolę dokumentów, pod kątem czasu pracy kierowcy. Gdy sprawdzali tachograf w pojeździe, okazało się, że mężczyzna w urządzeniu posiadał kartę kolegi z firmy, w której jest zatrudniony. Zapytany dlaczego nie porusza się na swojej karcie, tłumaczył mundurowym, że kartę kierowcy pożyczył ponieważ jak to określił chciał „przelecieć” godzinkę po autostradzie. Opowiadał również, że wówczas podczas jednego kursu jest w stanie dotrzeć do Niemiec i rozładować tam swój towar.

Funkcjonariusze za posługiwanie się cudzą kartą kierowcy nałożyli na mężczyznę mandat w kwocie 2000 złotych. Ponadto zatrzymali kartę kierowcy, którą się posługiwał. Sporządzili dokumentację do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego wobec kierowcy zmierzającego do utraty licencji na przewoź towarów i osób. Jednocześnie skierowali do ITD dokumentację wobec przedsiębiorcy, w związku z niedopełnieniem przez niego obowiązku nadzoru nad rejestracją czasu pracy kierowców, zatrudnionych w jego firmie, za co biznesmenowi grozi kara grzywny w wysokości 3000zł.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Miejskiej Policji w Łodzi
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels