REKLAMA

Brytyjski kierowca nie ma lekko na trasie Irlandia- Francja
Utworzona: 2021-01-14

Władze francuskie nakazały wszystkim posiadaczom paszportów brytyjskich wjeżdżających do Francji z Irlandii, aby przedstawili wydrukowane potwierdzenie negatywnego wyniku wykonanego prywatnie. Zwolnione zostały tylko osoby mieszkające w Republice Irlandii i mogą to udowodnić przedstawiając rachunek za media.

Problem polega na tym, że Irlandia Północna to kraj stanowiący część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, w przeciwieństwie do Republiki Irlandii.

Kierowcy samochodów ciężarowych i dostawczych przybywający z paszportami brytyjskimi do Cherbourga są obecnie proszeni o przedstawienie dowodu potwierdzającego, że mieszkają w Republice Irlandii (zeskanowaną wersję rachunku za media itp.). Wtedy mogą wjechać do Francji bez posiadania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa COVID.

Kierowcy z paszportami brytyjskimi prowadzący ciężarówki zarejestrowane w Irlandii Północnej lub pracujący dla firm transportowych z siedzibą i zarejestrowane w Irlandii Północnej mogą mieć większe trudności z wjazdem do Francji. Grozi im odesłanie z powrotem w przypadku braku ważnego testu PCR/antygenowego.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels