REKLAMA

Kolejna kontrola przewozów kabotażowych w Niemczech
Utworzona: 2020-11-20

Ostatnia akcja przeprowadzona przez Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) odbyła się w 24 punktach kontrolnych usytuowanych przy trasach i węzłach komunikacyjnych intensywnie wykorzystywanych przez pojazdy prowadzone nierezydentów (np. port rzeczny w Trewirze, Bremerhaven, Hamburg i Rostock, terminale kontenerowe w Kornwestheim i Dornstadt, ruch dystrybucyjny w Zagłębiu Ruhry).

Poszczególne kontrole przeprowadzono w pobliżu fabryk producentów i dostawców samochodów w Badenii-Wirtembergii oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dużych firm logistycznych i wysyłkowych.

W akcji wzięło udział 107 pracowników służby kontroli drogowej i opłat oraz funkcjonariuszy BAG. Spośród 317 zatrzymanych pojazdów 284 zostało sprawdzonych pod kątem zgodności z przepisami dotyczącymi kabotażu. 54 z nich wykonywało kabotaż, z czego w 24 przypadkach transport odbywał się z naruszeniem przepisów kabotażowych. Biorąc pod uwagę wszystkie obszary objęte kontrolą, łącznie pobrano około 24 550 euro tytułem kaucji zabezpieczających.

Źródło: BAG
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels