REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Współpraca z silnym i rzetelnym partnerem receptą na rozwój
Utworzona: 2020-11-16

O tym, że duży może więcej nikogo nie trzeba przekonywać. Duży i rozpoznawalny w Europie przewoźnik ma odpowiedni potencjał do realizacji zleceń dla globalnych kontrahentów, dla których nieprzerwane łańcuchy dostaw są kluczowym elementem biznesu.

Małe firmy przewozowe nie zawsze mogą sprostać wymaganiom stawianym przez potężnych zleceniodawców transportów. Mogą oni jednak nawiązać współpracę z większym graczem i dzięki temu wspólnie zarabiać i rozwijać się.

Koimex S.A. ze Świebodzina to wiodący na rynku polskim przewoźnik międzynarodowy. Dwudziestoletnia historia firmy dokumentuje jej dynamiczny rozwój i jest przykładem tego, że sprawne zarządzanie jest gwarantem sukcesu. Strategia firmy opiera się na trzech filarach: ciągłym doskonaleniu, bezpieczeństwie ekonomicznym i reinwestowaniu zysków oraz partnerstwie.

Ciągłe doskonalenie jest kluczem do pozyskiwania kolejnych klientów i rentownych zleceń. Spółka nieustannie inwestuje w poprawę jakości o czym mogą świadczyć uzyskane certyfikaty (ISO9001:2008, ISO14001:2004, SQAS). Autorski system informatyczny pozwala optymalizować proces obsługi klientów oraz procesy transportowe realizowane przez flotę własną Koimex, jak również liczną rzeszę kontraktowych przewoźników.

Bezpieczeństwo ekonomiczne oraz reinwestowanie zysków jest podstawą siły ekonomicznej firmy oraz wypłacalności nawet w okresach kryzysów gospodarczych. Funkcjonujący w Spółce, na wzór instytucji finansowych dział kontroli finansowej prowadzi okresowe analizy kredytowe klientów oraz ubezpiecza należności klientów. Akcjonariusze Spółki nie wypłacają dywidend, a tym samym nie obniżają kapitałów własnych Spółki.

Partnerstwo jest moralnym kręgosłupem budowania relacji z klientami oraz dostawcami. Spółka we współpracy z kontraktowymi przewoźnikami dzieli się swoimi doświadczeniami oraz wymiernymi efektami skali.

Obecnie Koimex S.A. przedstawiają następujące liczby:

   zespół liczący ponad 500 osób
   7 oddziałów operacyjnych
   flota własna licząca 300 zestawów ciężarowych
   lota kontraktowych przewoźników licząca 150 zestawów ciężarowych
   ponad 15.000 m2 własnej powierzchni magazynowej
   ponad 300 partnerskich stacji paliw na terenie całej Europy
   kapitał własny 50,0 mln PLN

Dlaczego warto związać się z silnym i rzetelnym partnerem, jakim bez wątpienia jest Koimex S.A.?

Przede wszystkim Spółka jest przewoźnikiem drogowym z dwudziestoletnim doświadczeniem i sukcesami rynkowymi, która wie jak rentowanie zarządzać flotą pojazdów. Dlatego też, Spółka opracowała i skutecznie wdrożyła partnerski pakiet korzyści dedykowany dla kontraktowych przewoźników. Pakiet korzyści opiera się na dziesięciu filarach a decyzję o wyborze zakresu współpracy podejmuje przewoźnik.   Pierwszym filarem jest całoroczna współpraca, bez względu na sezonowe wahania rynkowe.
   Drugim filarem są stabilne stawki przewozowe, obejmujące ładowne oraz puste przebiegi przewoźnika a także dopłaty z tytułu opłat drogowych w wybranych krajach oraz zwrot kosztów z tytułu korzystania z promów i tuneli.
   Trzecim filarem są wysokie przebiegi pojazdów przewoźników w zakresie 11.000 – 13.000 km miesięcznie.
   Czwartym filarem jest możliwość korzystania przez flotę przewoźników z ponad 300 partnerskich stacji paliw na terenie całej Europy, tankowania paliwa oraz adblue w systemie bezgotówkowym, a także, co wydaje się kluczowe, rozliczania zakupionego paliwa oraz adblue w kwotach netto bez zagranicznego podatku VAT.
   Piątym filarem jest wsparcie w zakresie organizacji przewozów, prawa przewozowego oraz likwidacji szkód przez ekspertów Koimex.
   Szóstym filarem są terminowe płatności za usługi przewozowe oraz możliwość korzystania z przyspieszonego do 48 h terminu płatności.
   Siódmym filarem jest wsparcie przewoźników w formie wynajmu naczep oraz ciągników siodłowych, krótkoterminowo oraz długoterminowo z opcją przejęcia pojazdów na własność przewoźnika.
   Ósmym filarem jest bezpłatne przekazanie przewoźnikowi aplikacji telematycznej optymalizującej kontrolę kosztów przez przedsiębiorcę oraz usprawniającej przepływ informacji.
   Dziewiątym filarem jest transparentność, której się nie obawiamy. Zachęcamy nowych, potencjalnych przewoźników do zapoznania się z opiniami naszych stałych partnerów o współpracy z Koimex.
   Dziesiątym filarem jest uczciwość w relacjach z przewoźnikami. Naszą ofertę współpracy traktujemy jako zobowiązanie do świadczeń na rzecz przewoźników, a nie wielostronicową umowę obwarowaną obowiązkami przewoźników oraz potencjalnymi sankcjami.
Stale rosnący portfel zamówień i współpraca z coraz większą grupą klientów to przesłanki, które skłaniają zarząd Koimexu nie tylko do zwiększenia liczebności własnej floty, ale również do dalszego rozwoju współpracy z zewnętrznymi przewoźnikami.

Rzetelny partner biznesowy odpowie na każdy kontakt z strony przewoźników dysponujących zestawami ciągników siodłowych z naczepami lub tylko samymi ciągnikami.

Przewoźnicy, którzy zdecydują się na nawiązanie współpracy, będą realizować przewozy do odbiorców niemal we wszystkich krajach europejskich, przy czym głównie na trasach do i z Niemiec, krajów Beneluksu, Szwajcarii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji.

Zainteresowanych przewoźników zapraszamy do kontaktu:

Mail:            
Tel.kom.:    +48 519 079 585
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels