REKLAMA

55 000 złotych - suma kar dla przewoźników
Utworzona: 2020-10-18

Cztery przeładowane ciężarówki wycofali z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych na terenie powiatu radomskiego i Radomia.

Podczas działań, które miały na celu wycofanie z ruchu pojazdów przyczyniających się do niszczenia nawierzchni jezdni, prowadzonych na drogach powiatu radomskiego oraz Radomia, inspektorzy w miejscowości Wsola zatrzymali wieloosiowy zestaw, którym przewożono kotwy stalowe ze Stalowej Woli do Gdyni. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 59,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Z kolei w miejscowości Gózd na ekspresowej "siódemce" inspektorzy zatrzymali do kontroli zestaw z kontenerem, w którym przewożono używaną odzieże ze Skarżyska - Kamiennej do Gdańska. W tym przypadku ciężarówka z ładunkiem ważyła 47,1 tony zamiast przepisowych 40 ton.


Później funkcjonariusze ITD zatrzymali na krajowej „dziewiątce” w Radomiu – ul. Żółkiewskiego dwa zestawy przewożące jabłka. Jeden z nich ważył 46,4 tony zamiast 40 ton, a drugi 43,1 tony. W drugim zastawie pojedyncza oś napędowa ciągnika siodłowego przekraczała dopuszczalny nacisk na drogę o 1,9 tony.


Ciężarówki przewożące kontenery skierowano na parking strzeżony. Zestawy z jabłkami mogły odjechać z miejsca kontroli ITD po przeładowaniu nadmiaru owoców na inne pojazdy. Kierowców ukarano mandatami. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar na łączną kwotę 55 tys. zł.

Źródło: GITD
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels