REKLAMA

Z linii produkcyjnej prosto do klienta
Utworzona: 2020-07-30

Grupa Delanchy i Renault Trucks kontynuują współpracę na rzecz rozwoju ekologicznego transportu towarów. Francuski przewoźnik, który od roku 2017 korzysta z elektrycznego prototypu ciężarówki Renault D, właśnie otrzymał pierwszy model seryjny D ZE.

REKLAMA
Współpraca obu firm w zakresie poprawy jakości powietrza w transporcie towarów trwa już od ponad pięćdziesięciu lat. Od roku 2017 Grupa Delanchy korzysta z prototypu elektrycznej 13-tonowy ciężarówki Renault D do realizacji codziennych dostaw na targ świeżych produktów Les Halles de Lyon - Paul Bocuse w Lyonie. Dostawy odbywają się w różnych godzinach, aby nie zakłócać spokoju mieszkańców.

Zdaniem obu firm, transport miejski musi szybko przestawić się na technologie napędu elektrycznego, aby poprawić jakość życia w centrach miast i przeciwdziałać globalnemu wzrostowi emisji CO2, dlatego firma Delanchy, która specjalizuje się w transporcie chłodniczym, postanowiła zamówić pierwszy egzemplarz 16-tonowego modelu D ZE, który zjedzie z linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym Blainville-sur-Orne (Calvados).Jako firma popierająca rozwój transportu elektrycznego, chcemy mieć swój udział w opracowaniu bezemisyjnego rozwiązania dla transportu chłodniczego w dystrybucji miejskiej. Mieliśmy okazję przetestować działanie tej technologii w trakcie eksploatacji elektrycznego prototypu D, z którego byliśmy zadowoleni zarówno pod względem użytkowania jak i konserwacji. Zadowoleni są też nasi pracownicy i klienci, dlatego postanowiliśmy złożyć zamówienie na pierwszy seryjny egzemplarz modelu D ZE. Będzie to druga ciężarówka elektryczna w naszej flocie, dzięki której będziemy mogli osiągnąć prawdziwy „miks energetyczny” wyjaśnia Yannig Renault, dyrektor techniczny w Grupie Delanchy.Nowo zamówiony pojazd będzie prawdopodobnie obsługiwał trasę o długości ok 110 km do Paryża lub Lyonu. W ramach floty liczącej 1000 pojazdów Delanchy, jakimi dysponuje Grupa , pierwszy egzemplarz D ZE dołączy do 340 ciężarówek wykorzystywanych w transporcie dystrybucyjnym.

Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych

Fotografie


INNE O TEJ FIRMIE:

Photo by Josh Hild from Pexels