REKLAMA

Koniec z napadami na kierowców i kradzieżami ładunków?
Utworzona: 2020-06-27

Zainicjowany przez stowarzyszenie TAPA program ograniczenie kradzieży ładunków i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa łańcucha dostaw w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) zyskał nowego partnera w postaci Bosch Secure Truck Parking, cyfrowej platforma rezerwacji miejsc parkingowych dla ciężarówek w Europie.

REKLAMA
Dzięki współpracy obu podmiotów w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba bezpiecznych miejsc parkingowych zarejestrowanych w bazie danych TAPA wzrosła o 42,9%.

Stworzona przez członków TAPA norma branżowa dotycząca bezpieczeństwa parkingów (PSR) została wprowadzona w roku 2019, aby ułatwić członkom stowarzyszenia identyfikację bezpiecznych miejsc parkingowych spełniających określone standardy. W ubiegłym roku straty materialne spowodowane kradzieżą towarów z pojazdów pozostawionych na niezabezpieczonych parkingach stanowiły 53,8% z 8548 kradzieży ładunków zarejestrowanych przez Serwis Informacji o Incydentach prowadzony przez TAPA. Przestępstwa odnotowano w 48 krajach w całym regionie, a w przypadku 39,1% kradzieży, odnośnie do których ujawniono dane finansowe, wartość skradzionych towarów wyniosła ponad 137 mln funtów.

Program PSR obejmuje obecnie ponad 6700 bezpiecznych miejsc parkingowych w 63 lokalizacjach na terenie Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Holandii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Południowej Afryce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. TAPA liczy na to, że do końca tego roku ich liczba wzrośnie do 15 000, aby zaspokoić rosnący popyt. Szacuje się, że w samej Europie brakuje 400 000 bezpiecznych miejsc parkingowych dla ciężarówek.

Platforma Bosch Secure Truck Parking obsługuje sieć około 50 bezpiecznych parkingów dla samochodów ciężarowych na terenie Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu i Holandii. Wkrótce dodane zostaną nowe lokalizacje w Rumunii i Szwecji. W ramach zobowiązania do przestrzegania standardu PSR, pierwsze dwa parkingi w Niemczech przyjęły już status partnera. Oprócz portalu internetowego na temat bezpiecznego parkowania, Bosch prowadzi jedno z największych w Europie centrów monitoringu i zapobiegania kradzieżom ładunku, będące jednym z zestawu rozwiązań, które obejmują również kamery wideo z inteligentną analizą nagrań.

Dzięki integracji informacji o kradzieżach i danych na temat bezpiecznych parkingów członkowie TAPA mają dostęp do cyfrowego narzędzia zwiększającego odporność łańcucha dostaw przestępczość towarową. Informacje te mogą być wykorzystywane do lepszej oceny ryzyka i zapobiegania stratom, a wybór najbliższych parkingów spełniających standardy TAPA stanowi gwarancję, że pojazdy i ładunki będą bezpieczne podczas obowiązkowych przerw na odpoczynek. System zwiera również szybki i łatwy przewodnik po obiektach na stronie internetowej oraz informacje dotyczące rezerwacji.

Źródło: TAPA
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels