REKLAMA

🚻 Ona i On, Spedytor i Spedytorka
Utworzona: 2020-05-23

Dziś Światowy Dzień Spedytora, z tej okazji pragniemy przypomnieć sylwetkę kobiety i mężczyzny pracujących we wspomnianym zawodzie.

REKLAMA
    🌸Na początek jednak pragniemy złożyć najlepsze życzenia wiele cierpliwości, zdecydowania, trafnych decyzji oraz sukcesów w realizacji aktualnych i przyszłych zleceń!🌼

Spedytor w trasie czyli pouczająca zmiana ról

Pierwsza rozmowa to historia Pana Michała, który szczerze opowiedział o swoich spostrzeżeniach. Według niego kierowca ma do czynienia z zupełnie innym wymiarem transportu. W biurze zawsze można nie przyjąć zlecenia lub się z niego wycofać. W trasie nie ma opcji „storno”. Nie ma miejsca na błędy. Dla spedytora sprawa konkretnego ładunku kończy się z chwilą otrzymania informacji o dokonaniu rozładunku, temat idzie ad acta. Dla kierowcy to wcale nie musi oznaczać końca pracy. Przecież trzeba znaleźć miejsce parkingowe, zjeść posiłek, który najczęściej przygotowuje się samemu, a na to wszystko potrzebny jest czas i miejsce. I to nie wszystko; trzeba mieć na to jeszcze siłę. Poranne wyjście do toalety i ogarnięcie się na nowy dzień to prawdziwa wyprawa. W materiale spostrzeżenia i wnioski oraz to jak ta praca przestała być dla spedytora wirtualna i stała się zespołem konkretnych czynności, które trzeba realnie wykonać, często przy sporym wysiłku, samozaparciu i opanowaniu.

To nie jest praca od 8:00 do 16:00

Druga historia warta przypomnienia to rozmowa o ciągłej gotowości, zaufaniu do siebie i szacunku do innych z kobietą, która zanim została spedytorką pracowała w innych branżach. Możemy poczytać o początkach pracy w firmie transportowej, która okazała się nie lada wyzwaniem. Nasza bohaterka do końca, nie wiedziała czego może się spodziewać. Zanim znalazła się w środowisku logistycznym, pracowała w różnych miejscach, w punkcie gastronomicznym, sklepie, na poczcie. Przez chwilę zdobywała również cenne doświadczenie za kółkiem, co pozwoliło nakreślić jej obraz oraz specyfikę pracy spedytora. W każdej pracy ceniła sobie kontakt z drugim człowiekiem i była nastawiona przede wszystkim na jakość wykonywanej usługi.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels