REKLAMA

Aktualizacja: słowaccy przewoźnicy po raz kolejny blokowali drogi
Utworzona: 2020-01-12

Jak informuje policja, w niedzielę 12 stycznia 2020 roku, od godziny 22:00 po raz kolejny zostaną zablokowane drogi. Utrudnień można spodziewać się na granicy Rusovce - Rajka, Brodské - Kúty.

Aktualizacja z 13 stycznia br.
Słowaccy przewoźnicy nie odpuszczają. Po weekendowej przerwie po raz kolejny przystąpili do blokowania. Od godzin porannych utrudnień można spodziewać się na przejściu Trstená, Svrčinovec, jak również w Chyżne.

Informacja z 12 stycznia br.

W środę 8 stycznia br. w godzinach porannych rozpoczęły się protesty słowackich przewoźników, którzy w miejscowości Trstena na terytorium Słowacji około 300 m od byłego przejścia granicznego w Chyżnem, rozpoczęli blokadę DK 7. Droga w obu kierunkach była nieprzejezdna, a przejście graniczne zablokowane. Podobna sytuacja miała miejsce w czwartek i piątek. 10 stycznia br., od 8:00 do 20:00 blokowano przejazd przez Trstená, Košice, Šahy, Medveďov, Komárno, Ružomberok, Žilina, Považská Bystrica, Slovenské Ďarmoty. Od godziny 20:00, droga po stronie słowackiej do granicy w Chyżne DK7 została odblokowana, o czym pisaliśmy. W sobotę, 11 stycznia br. policja poinformowała, że protesty zostaną wznowione w niedzielę, koło godziny 22:00.facebook policia
Do ulubionych